Kawiarenka Kryminalna już po raz czwarty miała przyjemność gościć na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie, gdzie w kawiarni Coffeetown spotkaliśmy się z Vincentem V. Severskim. Były oficer polskiego wywiadu i bestsellerowy autor powieści szpiegowskich zdradził nam swoje tajemnice.

Takiego oblężenia w legionowskim Coffeetown jeszcze nie było! Na spotkanie z Vincentem V. Severskim przyszły takie tłumy, że zabrakło miejsc siedzących. Autor chętnie rozdawał autografy i pozował do zdjęć z czytelnikami. A potem zdradził nam kilka sekretów.

1

2

Vincent V. Severski opowiedział gościom, jak doszło do tego, że wstąpił w szeregi polskiego wywiadu. Zdradził też, na czym polegało szkolenie w Ośrodku Szkolenia Agencji Wywiadu w Kiejkutach Starych. Dowiedzieliśmy się też, jak wyglądają zagraniczne misje, na jakie wyjeżdżają szpiedzy i co na ten temat mają do powiedzenia ich żony.

3

10

4

Autor Nieśmiertelnych przedstawił nam swoje pisarskie plany, a także uchylił rąbka tajemnicy w sprawie ekranizacji swoich powieści. Spotykając się z oficerem wywiadu tuż po zamachach terrorystycznych we Francji, porozmawialiśmy też o aktualnej sytuacji politycznej, w jakiej znalazła się Europa. Już po oficjalnej części spotkania pan Vincent, otoczony gromadą czytelników, długo jeszcze odpowiadał na ich pytania.

5

9

6

Kawiarenka Kryminalna przygotowała dla czytelników multimedialny konkurs szpiegowski z książkowymi nagrodami, a Biblioteka w Legionowie ufundowała zestawy powieści Vincenta V. Severskiego, które były do zdobycia w konkursie na spostrzegawczość, której nie powinno przecież brakować żadnemu kandydatowi na szpiega.

7

8

Listopadowy Czwartek z Kryminałem był niezwykle udany. Na kolejny zapraszamy już na początku przyszłego roku.