W tym roku Śląskie Targi Książki odbyły się w Katowicach w nowej odsłonie. Inny organizator, nowe miejsce, więcej wystawców, spotkań autorskich. Kawiarenka Kryminalna miała przyjemność być partnerem medialnym tego największego na Śląsku czytelniczego wydarzenia.

Śląskie Targi Książki odbyły się dwa tygodnie po tych w Krakowie. Wystawcy jednak dopisali, autorzy przybyli, a czytelnicy mogli swobodnie, bez narażania się na omdlenie, spacerować między stoiskami. Zeszłoroczne, zorganizowane jeszcze w „Spodku” targi, naraziły się na krytykę głównie dlatego, że połowę hali wystawowej zajmowały stragany z...nartami. W tym roku nart nie było, była za to wanna do hydromasażu i pokaz mody.

65

Lista zaproszonych autorów była całkiem przyzwoita. W Katowicach mogliśmy zobaczyć Marka Krajewskiego, Mariusza Szczygła, Ziemowita Szczerka, Ewę Winnicką, Szczepana Twardocha, Grzegorza Miecugowa, Małgorzatę Szejnert, Lecha Majewskiego, Agnieszkę Gil, Dariusza Rekosza, Martę Obuch, Michała Ogórka, Jerzego Bralczyka i wielu innych. Na niektóre z tych spotkań wciąż możecie się załapać, bo targi potrwają do niedzieli do godziny 18.00. Wstęp jest wolny.

74

Wciąż można też wymienić się książkami dzięki Śląskim Blogerom Książkowym. Ich stoisko znajdziecie tuż przy samym wejściu do hali. Niewątpliwą atrakcją tegorocznych targów jest sam budynek, w którym się odbywają – nowoczesne i imponujące swą architekturą Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

12

My mieliśmy przyjemność poprowadzić spotkania z Ewą Winnicką – dziennikarką i reporterką, autorką m.in. „Angoli” i „Londyńczyków” oraz z Agnieszką Gil – pisarką tworzącą dla młodzieży i dorosłych („Układ nerwowy”, „Herbata z jaśminem”). A na koniec obłowiliśmy się w zakładki do książek na stoisku Granice.pl.

38

Już teraz czekamy na przyszłoroczną edycję targów.