Zapowiedzi

W tym dziale sypiemy informacjami o nowościach wydawniczych, zbliżających się spotkaniach autorskich, nadchodzących premierach kinowych.

Mini baner festiwalu Kryminalne Zagadki Śląska.

Już w ten czwartek 29 listopada w Łaźni Łańcuszkowej w Sztolni Królowej Luizy w godzinach 10.00 – 12.00 odbędzie się seminarium „Kryminał na Śląsku – Śląsk w Kryminale”. Udział wezmą: prof. Adam Regiewicz („Dlaczego literatura kocha kryminał”), prof. Mariusz Czubaj („Kryminał jako wiedza loklna”), Marta Matyszczak („Podróże z kryminałem, czyli śląskie wycieczki tropem kryminalnych bohaterów literackich”). Moderatorem dyskusji będzie dr Mikołaj Marcela.


Mini baner festiwalu Kryminalne Zagadki Śląska.

Ostatnim gościem festiwalu Kryminalne Zagadki Śląska będzie Mariusz Czubaj. Spotkanie odbędzie się 29 listopada (czwartek) w Pubie Oficyna przy ul. Wolności 211/of w Zabrzu. Start o godz. 17.00. Poprowadzi je Henryk Sikora. Organizatorem imprezy jest Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu, a Kawiarenka Kryminalna objęła je swoim patronatem.


Mini okładka Saturnina Zdenka Jirotki.

Tym razem mamy dla Was coś niekryminalnego, ale za to humorystycznego. Już 2 grudnia nakładem Wydawnictwa Afera ukaże się „Saturnin” Zdenka Jirotki. Absurdalny angielski humor w czeskim wydaniu! Książka, która bawi Czechów od dziesięcioleci, powraca do Polski w nowym wydaniu! Zapraszamy do lektury!


Mini okładka Szczeliny Jozefa Kariki.

Jozef Karika powraca z nową powieścią. Jego „Szczelinę” już znajdziecie na księgarskich półkach. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Stara Szkoła pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Zachęcamy do lektury!


Mini baner Kfyminalnych Zagadek Śląska

Adam Regiewicz będzie gościem Kryminalnych Zagadek Śląska. Spotkanie odbędzie się 22 listopada (czwartek) o godzinie 17.00 w Czytelni Ogólnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu (ul. Wyzwolenia 4), a poprowadzi je Henryk Sikora. Festiwal kryminału organizowany jest przez MBP w Zabrzu, a Kawiarenka Kryminalna objęła go swoim patronatem. Zapraszamy!


Mini okładka Innego rodzaju zła Andrew Wilsona.

W księgarniach znajdziecie już nową powieść Andrew Wilsona pod tytułem „Inny rodzaj zła”, w której sama Agatha Christie wciela się w rolę detektywa. Powieść została opublikowana nakładem wydawnictwa Bukowy Las. Zachęcamy do lektury!


Mini okładka Zabójczego pocisku. Polskiej krwi.

Już dziś premiera antologii opowiadań kryminalnych „Zabójczy pocisk. Polska krew”. To piętnaście tekstów polskich autorów, których fabuła oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. W projekcie udział wzięli: Maciej Siembieda, Jakub Żulczyk, Tomasz Konatkowski, Katarzyna Berenika Miszczuk, Jacek Ostrowski, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Marta Guzowska, Marta Matyszczak, Bartosz Szczygielski, Grzegorz Kalinowski, Alek Rogoziński, Magda Stachula, Krzysztof Bichus, Max Czornyj, Katarzyna Kacprzak. Książkę wydała Skarpa Warszawska.


Mini baner festiwalu Kryminalne Zagadki Śląska.

8 listopada (czwartek) zapraszamy na spotkanie w ramach Kryminalnych Zagadek Śląska poświęcone komedii kryminalnej. Gośćmi zabrzańskiego festiwalu kryminału będą Marta Matyszczak i Marta Obuch. Z autorkami rozmawiać będzie Maria Olecha-Lisiecka. Start o godz. 17.00 w Bistro Cytat na placu Dworcowym. Kawiarenka Kryminalna objęła wydarzenie swoim patronatem.


Mini okładka Dobrego miasta Mariusza Zielke.

Już w środę, 17 października, premierę będzie miało „Dobre miasto” Mariusza Zielke. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Czarna Owca pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Zachęcamy do lektury!


Mini baner festiwalu Kryminalne Zagadki Śląska.

Małgorzata i Michał Kuźmińscy będą gośćmi Kryminalnych Zagadek Śląska. Spotkanie w ramach zabrzańskiego festiwalu kryminału odbędzie się 16 października (wtorek) o godzinie 18.00 w Bistro Cytat na placu Dworcowym w Zabrzu. Poprowadzi je Maria Olecha-Lisiecka. Organizatorem imprezy jest Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu, a Kawiarenka Kryminalna objęła je swoim patronatem.