Zapowiedzi

W tym dziale sypiemy informacjami o nowościach wydawniczych, zbliżających się spotkaniach autorskich, nadchodzących premierach kinowych.

Mini okładka Człowieka, który umarł AnttiegoTuomainena.

uż w najbliższą środę (20 lutego) nakładem Wydawnictwa Albatros ukaże się powieść „Człowiek, który umarł” autorstwa Anttiego Tuomainena. Kawiarenka Kryminalna objęła publikację swoim patronatem. Zachęcamy do lektury!


Mini okładka Pozwól mi wrócić B.A. Paris.

Nakładem Wydawnictwa Albatros właśnie ukazała się powieść autorstwa B.A. Paris pod tytułem „Pozwól mi wrócić”. Kawiarenka Kryminalna objęła publikację swoim patronatem. Zachęcamy do lektury!


Mini okładka Transu Krzysztofa Domaradzkiego.

Już dziś premiera „Transu” Krzysztofa Domaradzkiego. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Zachęcamy do lektury.


Mini okładka Czerwieni kości Ann CLeeves.

Już dziś premierę ma „Czerwień kości”, trzecia powieść z cyklu szetlandzkich kryminałów autorstwa Ann Cleeves. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona Kryminału pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Zapraszamy do lektury!


Mini okładka Czasu przeszłego Lee Childa.

Już 16 stycznia ukaże się kolejna część przygód Jacka Reachera, czyli „Czas przeszły” autorstwa Lee Childa. Książka zostanie opublikowana nakładem Wydawnictwa Albatros. Kawiarenka Kryminalna objęła ją swoim patronatem. Już teraz zachęcamy do lektury!


Mini zdjęcie gry Sherlock Holmes: Detektyw doradczy.

Na połowę stycznia zapowiadana jest premiera gry planszowej Sherlock Holmes: Detektyw doradczy - "Zagadka Kuby Rozpruwacza" i "Przygody na West Endzie", która zostanie wyprodukowana przez firmę Rebel. Już teraz zachęcamy do zabawy całą rodziną na ulicach Londynu epoki wiktoriańskiej!


Mini okładka Sprawy Salzmanna Moniki Kassner.

„Sprawa Salzmanna” to kryminał retro Moniki Kassner, który właśnie ukazał się nakładem wydawnictwa Silesia Progress. Akcja powieści osadzona jest w Świętochłowicach. Kawiarenka Kryminalna objęła publikację swoim patronatem. Zachęcamy do lektury!


Mini baner festiwalu Kryminalne Zagadki Śląska.

Już w ten czwartek 29 listopada w Łaźni Łańcuszkowej w Sztolni Królowej Luizy w godzinach 10.00 – 12.00 odbędzie się seminarium „Kryminał na Śląsku – Śląsk w Kryminale”. Udział wezmą: prof. Adam Regiewicz („Dlaczego literatura kocha kryminał”), prof. Mariusz Czubaj („Kryminał jako wiedza loklna”), Marta Matyszczak („Podróże z kryminałem, czyli śląskie wycieczki tropem kryminalnych bohaterów literackich”). Moderatorem dyskusji będzie dr Mikołaj Marcela.


Mini baner festiwalu Kryminalne Zagadki Śląska.

Ostatnim gościem festiwalu Kryminalne Zagadki Śląska będzie Mariusz Czubaj. Spotkanie odbędzie się 29 listopada (czwartek) w Pubie Oficyna przy ul. Wolności 211/of w Zabrzu. Start o godz. 17.00. Poprowadzi je Henryk Sikora. Organizatorem imprezy jest Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu, a Kawiarenka Kryminalna objęła je swoim patronatem.


Mini okładka Saturnina Zdenka Jirotki.

Tym razem mamy dla Was coś niekryminalnego, ale za to humorystycznego. Już 2 grudnia nakładem Wydawnictwa Afera ukaże się „Saturnin” Zdenka Jirotki. Absurdalny angielski humor w czeskim wydaniu! Książka, która bawi Czechów od dziesięcioleci, powraca do Polski w nowym wydaniu! Zapraszamy do lektury!