Relacje

W tym dziale informujemy o spotkaniach autorskich i kryminalnych wydarzeniach kulturalnych.

Miniokładka Pacjenta zero

Zagraliśmy w „Pacjenta zero”, grę planszową wydaną przez Naszą Księgarnię-gry! Zobaczcie, jak się bawiliśmy!


Miniokładka Sherlocka kryminalnej układanki

Zagraliśmy w „Sherlocka. Kryminalną układankę” – karcianą grę logiczną od Lucky Duck Games Polska! Zobaczcie, jak się bawiliśmy!


Minifoto gry Kroniki Zbrodni 2400.

Zagraliśmy w "Kroniki Zbrodni 2400" - kooperacyjną grę planszową, która została opublikowana nakładem Lucky Duck Games Polska. Zobaczcie fotorelację z naszej zabawy!


Minizdjęcie gry Niepożądani goście.

W sklepach już znajdziecie najnowszą detektywistyczną grę planszową „Niepożądani goście”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia – gry. Zobaczcie naszą fotorelację z gry!


Minizdjęcie gry Kroniki zbrodni 1900

Zagraliśmy w kooperacyjną grę detektywistyczną „Kroniki zbrodni. Seria Milenium. 1900” i bardzo nam się podobało. Wszystkim (jak widać na zdjęciach...). Zapraszamy na fotorelację z kryminalnej zabawy. Gra została wydana przez Lucky Duck Games, a autorami scenariusza do niej są Tomasz Konatkowski i Wojciech Grajkowski.


Mini zdjęcie gry w "Sherlocka Holmesa. Detektywa doradczego".

„Sherlock Holmes. Detektyw doradczy” wydawnictwa Rebel to gra, która jest jak rozkładanie klasycznej powieści detektywistycznej na czynniki pierwsze. Dostajemy do rozwiązania dziesięć zagadek kryminalnych w wiktoriańskim Londynie. Można grać całą rodziną, można w pojedynkę. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej zabawy.


Mini plakat Kryminalne Zagadki Śląska.

Festiwal Kryminalne Zagadki Śląska rozpoczął się wczoraj w Zabrzu mocnym uderzeniem. Marcin Melon i Wojciech Bauer zagościli w Kopalni Guido. Spotkanie autorskie odbyło się 320 metrów pod ziemią. Organizatorem imprezy, która potrwa do końca listopada, jest Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu. Kawiarenka Kryminalna objęła ją swoim patronatem.


Zdjęcie ze spotkania z Melonem w Korezie.

Uroczysta premiera Kōmisorza Hanusika Umrzika we szranku, najnowszej książki Marcina Melona odbyła się w zeszłą środę, 15 lutego, w katowickim Teatrze Korez. To już czwarta część przygód najsłynniejszego śląskiego policjanta, która ukazała się nakładem wydawnictwa Silesia Progress pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej.


Zdjęcie Drora Mishaniego.

Gościem ostatniego Krakowskiego Czwartku Kryminalnego był Dror A. Mishani, znakomity izraelski pisarz kryminałów, autor powieści: Chłopiec, który zaginął, Możliwość przemocy oraz Człowiek, który chciał wszystko wiedzieć, twórca postaci Awiego Awrahama. Spotkanie odbyło się 27 października w krakowskiej Artetece.


Zdjęcie Targi Katowice 2016.

Druga edycja Śląskich Targów Książki w Katowicach już za nami. Impreza została zorganizowana z jeszcze większym rozmachem niż rok temu. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym zagościły tłumy czytelników, by spotkać swoich ulubionych autorów, wzbogacić swój księgozbiór i porozmawiać o literaturze. Oczywiście nie zabrakło na targach kryminalnych akcentów. Zapraszamy na fotorelację!