Relacje

W tym dziale informujemy o spotkaniach autorskich i kryminalnych wydarzeniach kulturalnych.

Minizdjęcie gry Kroniki zbrodni 1900

Zagraliśmy w kooperacyjną grę detektywistyczną „Kroniki zbrodni. Seria Milenium. 1900” i bardzo nam się podobało. Wszystkim (jak widać na zdjęciach...). Zapraszamy na fotorelację z kryminalnej zabawy. Gra została wydana przez Lucky Duck Games, a autorami scenariusza do niej są Tomasz Konatkowski i Wojciech Grajkowski.


Mini zdjęcie gry w "Sherlocka Holmesa. Detektywa doradczego".

„Sherlock Holmes. Detektyw doradczy” wydawnictwa Rebel to gra, która jest jak rozkładanie klasycznej powieści detektywistycznej na czynniki pierwsze. Dostajemy do rozwiązania dziesięć zagadek kryminalnych w wiktoriańskim Londynie. Można grać całą rodziną, można w pojedynkę. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej zabawy.


Mini plakat Kryminalne Zagadki Śląska.

Festiwal Kryminalne Zagadki Śląska rozpoczął się wczoraj w Zabrzu mocnym uderzeniem. Marcin Melon i Wojciech Bauer zagościli w Kopalni Guido. Spotkanie autorskie odbyło się 320 metrów pod ziemią. Organizatorem imprezy, która potrwa do końca listopada, jest Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu. Kawiarenka Kryminalna objęła ją swoim patronatem.


Zdjęcie ze spotkania z Melonem w Korezie.

Uroczysta premiera Kōmisorza Hanusika Umrzika we szranku, najnowszej książki Marcina Melona odbyła się w zeszłą środę, 15 lutego, w katowickim Teatrze Korez. To już czwarta część przygód najsłynniejszego śląskiego policjanta, która ukazała się nakładem wydawnictwa Silesia Progress pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej.


Zdjęcie Drora Mishaniego.

Gościem ostatniego Krakowskiego Czwartku Kryminalnego był Dror A. Mishani, znakomity izraelski pisarz kryminałów, autor powieści: Chłopiec, który zaginął, Możliwość przemocy oraz Człowiek, który chciał wszystko wiedzieć, twórca postaci Awiego Awrahama. Spotkanie odbyło się 27 października w krakowskiej Artetece.


Zdjęcie Targi Katowice 2016.

Druga edycja Śląskich Targów Książki w Katowicach już za nami. Impreza została zorganizowana z jeszcze większym rozmachem niż rok temu. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym zagościły tłumy czytelników, by spotkać swoich ulubionych autorów, wzbogacić swój księgozbiór i porozmawiać o literaturze. Oczywiście nie zabrakło na targach kryminalnych akcentów. Zapraszamy na fotorelację!


Plakat MFK 2016.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału odbył się już po raz trzynasty. W tym roku wydarzenie zbiegło się z faktem, iż Wrocław został Europejską Stolicą Kultury. Poza tym, w związku z 400. rocznicą śmierci Williama Szekspira, obchodzimy także Rok Szekspirowski. Wszystkie te kwestie nałożyły się na znakomity program imprezy.


Zdjęcie Gazety Bibliotecznej..

W Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich Wrocław zamienił się w polskie centrum kryminału. Do stolicy Dolnego Śląska nie tylko przyjechał Jo Nesbø, ale także w Mediatece pojawił się trup. Czytelnicy biorący udział w detektywistycznej grze miejskiej odbywającej się pod hasłem Morderstwo w bibliotece, musieli odkryć zabójcę. Kawiarenka Kryminalna także miała swój mały wkład w tę zabawę.


Mini

Katarzyna Puzyńska, autorka kryminalnej sagi o Lipowie, była gościem Czwartku z Kryminałem organizowanego przez Kawiarenkę Kryminalną wraz z Miejska Biblioteką Publiczną w Legionowie. Pisarka na spotkaniu w kawiarni Coffeetown opowiedziała nam między innymi o swojej najnowszej powieści pt. Łaskun, która ukaże się już 7 czerwca nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.


Zdjęcie Jo Nesbo.

Jo Nesbø, norweski król kryminału, odwiedził Wrocław. Spotkanie odbyło się w Teatrze Muzycznym Capitol, a zorganizowane zostało w ramach inauguracji programu Światowej Stolicy Książki UNESCO 23 kwietnia, w Międzynarodowy Dzień Książki, kiedy to Wrocław przejął właśnie ten tytuł.