Zdjęcie tablicy Radomsko.

Kawiarenka Kryminalna miała przyjemność gościć w ostatni czwartek, 11 lutego, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku z wykładem połączonym z prezentacją multimedialną na temat podróży z kryminałem, czyli turystyki tropem kryminalnych bohaterów literackich.

W Radomsku byliśmy po raz pierwszy i była to wizyta niezwykle udana. Mimo siąpiącego deszczu Miejską Bibliotekę Publiczną przy ulicy Narutowicza znaleźliśmy bez problemu. Mieści się ona w pięknym budynku, który w swoich wnętrzach kryje zakamarki pełne książek. Bardzo łatwo się w nich zagubić, zatonąć w lekturze i zapomnieć o rzeczywistości.

5

1

Na spotkaniu zjawiły się tłumy czytelników (aż musieliśmy rozpocząć szybką produkcję dodatkowych losów w naszej książkowej loterii). Były ciasteczka, kawa, herbata i opowieści o podróżach z kryminałem. Oglądając zdjęcia z wycieczek Kawiarenki Kryminalnej, odwiedziliśmy wiele polskich miast (Wrocław, Katowice, Hel czy Poznań). Zajrzeliśmy też do mrocznej Skandynawii (Ystad Kurta Wallandera, Kopenhaga Joanny Chmielewskiej). Wpadliśmy na Wyspy Brytyjskie (do Londynu i Edynburga). Ogrzaliśmy się w Barcelonie Eduarda Mendozy i Carlosa Ruiza Zafóna. A na koniec stanęliśmy na brzegu klifu irlandzkiej wyspy Inishmore.

43

Wśród zebranych gości rozlosowaliśmy kilka kryminałów i poopowiadaliśmy sobie wzajemnie o swoich kryminalno-literackich pasjach. Aż szkoda było wracać do domu!

26

8

Jeśli chcielibyście wpaść na takie literackie spotkanie Kawiarenki Kryminalnej, podsuńcie naszą stronę pracownikom swojej biblioteki!

Do zobaczenia!