W ostatnim dniu kwietnia odwiedziliśmy Legionowo, by wziąć udział w drugim już Czwartku z Kryminałem. Naszym honorowym gościem był Mariusz Czubaj. Opowiedzieliśmy też Wam o podróżach z kryminałem, czyli wycieczkach tropem kryminalnych bohaterów literackich.

1W przededniu majowego weekendu na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie Kawiarenka Kryminalna zjawiła się w kawiarni Coffee Town, by wziąć udział w drugiej imprezie z cyklu Czwartek z Kryminałem.

Naszym gościem był znakomity pisarz i znawca kryminałów, Mariusz Czubaj. Autor uchylił nam rąbka tajemnicy i zdradził o czym będzie opowiadać jego najnowsza powieść pod tytułem Piąty Beatles. To już czwarta część przygód katowickiego profilera, Rudolfa Heinza, który tym razem przemierza Polskę wzdłuż i wszerz. Spotkamy go więc nie tylko w Katowicach czy Warszawie, ale i w Pile czy Gdyni. Co tym razem przytrafi się Heinzowi? Przeczytajcie sami, my zapewniamy, że będzie się działo!

23

Na nudę nie można też było narzekać w Legionowie. Mariusz Czubaj został zaatakowany przez czytelników z broni palnej! Na szczęście jednak był to tylko niegroźny konkurs, którego zwycięzcy otrzymali vouchery od kawiarni Coffee Town. Poza tym Czubajowi, jako posiadaczowi czarnego pasa w karate, żadne pistolety nie są straszne.

45

W drugiej części spotkania opowiedzieliśmy Wam o podróżach tropem kryminalnych bohaterów literackich. I tak, śladem Rudolfa Heinza odwiedziliśmy Katowice, wraz z milicjantami z powieści Ryszarda Ćwirleja zawitaliśmy w Poznaniu, tropem kryminalnych kronik Zbigniewa Białasa przemierzyliśmy Sosnowiec, w Krakowie za to wypatrywaliśmy mistrza Marcina Świetlickiego. Wakacyjnie wstąpiliśmy na Hel śladami Sierpniowych kumaków Violetty Sajkiewcz i Roberta Ostaszewskiego, a we Wrocławiu próbowaliśmy wypatrzeć Eberharda Mocka i Edwarda Popielskiego, bohaterów stworzonych przez Marka Krajewskiego. Zwiedzaliśmy też Ystad Kurta Wallandera czy Kopenhagę Joanny Chmielewskiej.

67

Na zakończenie wszyscy goście wzięli udział w kryminalnym quizie, a na zwycięzców czekały książkowe nagrody ufundowane przez Kawiarenkę Kryminalną.

Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę i do zobaczenia następnym razem!