W ostatni czwartek, 5 marca, Kawiarenka Kryminalna miała przyjemność gościć w Książnicy Beskidzkiej z wykładem na temat fenomenu skandynawskiej literatury kryminalnej. Przyjrzeliśmy się zjawisku tak wielkiej popularności kryminałów z dalekiej północy na przykładzie życia i twórczości Camilli Läckberg, Stiega Larssona i Jo Nesbø.

Bielszczanie na spotkanie zorganizowane przez Dyskusyjny Klub Książki Książnicy Beskidzkiej przybyli tłumnie. Czytelnicy byli żywo zainteresowani kryminałami z Szwecji czy Norwegii, choć jak przyznali, nie każdy z nich sięgał dotąd po tak mroczne tytuły. Prelekcja z pokazem multimedialnym zachęciła ich jednak do tego, by zapoznać się z twórczością skandynawskich autorów.

Kryminaliści w Bibliotece w Bielsku-Białej/fot.Damian Matyszczak.Kryminaliści w Bibliotece w Bielsku-Białej -1/fot.Damian Matyszczak.

Kryminaliści w Bibliotece w Bielsku-Białej-2/fot.Damian Matyszczak.Kryminaliści w Bibliotece w Bielsku-Białej-3/fot.Damian Matyszczak.

Pod koniec spotkania wśród zebranych rozlosowane zostały książkowe, kryminalne nagrody, ufundowane przez Kawiarenkę Kryminalną.

Kryminaliści w Bibliotece w Bielsku-Białej-4/fot.Damian Matyszczak.Kryminaliści w Bibliotece w Bielsku-Białej-6/fot.Damian Matyszczak.

Dziękujemy za miłe spotkanie!