W zeszłym tygodniu, 19 lutego, Kawiarenka Kryminalna miała przyjemność zawitać na pierwszym spotkaniu z cyklu „Czwartek z kryminałem”, jakie Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie zorganizowała w kawiarni Coffeetown.

Na dobry początek rozprawiliśmy się z fenomenem skandynawskiej literatury kryminalnej. Licznie zebranej publiczności na piętrze klimatycznej kawiarni Coffeetown opowiedzieliśmy o życiu i twórczości Camilli Läckberg, Stiega Larssona i Jo Nesbø. Podczas prezentacji multimedialnej goście mogli poznać sekrety, anegdoty i ciekawostki związane z pisarzami z dalekiej północy.

2-m1-m

3-m4-m

Przygotowaliśmy też kryminalny quiz, po rozwiązaniu którego najlepsza i najszybsza z drużyn otrzymała książkowe nagrody ufundowane przez Kawiarenkę Kryminalną. Kawiarnia Coffeetown zapewniła uczestnikom równie sensacyjne emocje. Odbyło się losowanie – ten, kto trafił na los z pistoletem, otrzymał wybraną kawę gratis. Pozostali wzięli udział w konkursie na to, kto najlepiej będzie udawał...trupa. Jedno trzeba przyznać – gracze przyłożyli się do zadania;)

5-m6-m

7-m8-m

Dziękujemy za znakomitą zabawę i ciepłe przyjęcie! Do zobaczenia wkrótce!