W zeszły wtorek Kawiarenka Kryminalna gościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach, gdzie odbyło się spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim. Publiczność przybyła tłumnie, Pan Marek sypał anegdotami z rękawa, a autografom nie było końca.

Skierniewicka Biblioteka to miejsce szczególne dla wielbicieli literackiej sensacji. Przez cały rok 2013 organizowany jest tam program pod hasłem Biblioteka Kryminału. W ramach tej imprezy w Skierniewicach gościli już min. Katarzyna Bonda, Mariusz Czubaj, Zygmunt Miłoszewski czy policyjni eksperci - Leszek Koźmiński i Paweł Leśniewski, którzy analizowali ślady zbrodni.

Marek Krajewski w Skierniewicach/fot. Marta Matyszczak.

W zeszły wtorek, 19 listopada, do biblioteki im. Władysława Reymonta zawitał sam Marek Krajewski, mistrz kryminału retro. Opowiadał o swojej najnowszej książce W otchłani mroku, w której wraz z Edwardem Popielskim przeniósł się z powrotem ze Lwowa do Wrocławia. Zdradził też Czytelnikom, jakimi własnymi cechami obdarzył swoich bohaterów. Przyznał, że jest wielbicielem biegania, psów i golonki.

Marek Krajewski w Skierniewicach- 2/fot. Marta Matyszczak.

Leszek Koźmiński i Paweł Leśniewski, odwiedzając wcześniej skierniewicką bibliotekę, zostawili tam przygotowaną specjalnie dla Marka Krajewskiego zagadkę do rozwiązania. Chcąc, nie chcąc, Autor przygód Eberharda Mocka szukał morderczych śladów w budynku biblioteki.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo ze spotkania.

Marek Krajewski w Skierniewicach/fot. Marta Matyszczak.Marek Krajewski w Skierniewicach - 3/fot. Marta Matyszczak.

A już w najbliższą sobotę zapraszamy znów do Skierniewic na spotkanie z cyklu Kryminaliści w Bibliotece, na którym opowiemy o mistrzach skandynawskiego kryminału: Camilli Läckberg, Stiegu Larssonie i Jo Nesbø.