Kryminaliści w Bibliotece wyruszyli w Polskę i tym razem zagościli aż w Skierniewicach. Wykład Kawiarenki Kryminalnej Jak to się robi w Skandynawii, czyli kryminał z dalekiej Północy na podstawie twórczości Camilli Läckberg, Stiega Larssona i Jo Nesbø towarzyszył finałowi konkursu na opowiadanie kryminalne Papierówka.

W sobotnie popołudnie 23 listopada 2013 w progi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zawitały tłumy. Wśród gości przeważali uczestnicy drugiej edycji literackiego konkursu Papierówka, który w tym roku odbył się pod hasłem opowiadania kryminalnego, zgodnie z całorocznym tematem Biblioteka Kryminału, jaki realizowała skierniewicka placówka.

Kryminaliści w Skierniewickiej Bibliotece/fot. Marta Matyszczak.Kryminaliści w Skierniewickiej Bibliotece - 2/fot. Marta Matyszczak.

Kryminaliści w Skierniewickiej Bibliotece - 3/fot. Marta Matyszczak.Kryminaliści w Skierniewickiej Bibliotece - 4/fot. Marta Matyszczak.

Jeszcze przed ogłoszeniem laureatów i rozdaniem nagród Kawiarenka Kryminalna miała przyjemność wygłosić wykład na temat życia i twórczości trójki wybitnych skandynawskich autorów: Camilli Läckberg, Stiega Larssona i Jo Nesbø. Anegdot i ciekawostek nie brakowało. Słuchacze dowiedzieli się między innymi o tym, iż szwedzka pisarka wzięła udział w Tańcu z Gwiazdami, twórca Millennium wybrał się kiedyś w podróż do Afryki, gdzie zachorował na malarię, a norweski król kryminału był swego czasu zawodowym piłkarzem. Wykład wzbogacił pokaz multimedialny.

Kryminaliści w Skierniewickiej Bibliotece - 5/fot. Marta Matyszczak.

Okazało się, że Skierniewice skrywają u siebie mnóstwo kryminalnych talentów literackich. Najlepsze prace zgłoszone do Papierówki nagrodzone zostały tajemniczymi, wielkimi pudłami pełnymi prezentów, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Więcej zdjęć z wydarzenia możecie znaleźć na stronie skierniewickiej telewizji.

A relację wideo tutaj.