Czwartą śmierć świętej Doroty, najnowszą powieść Andrzeja Swata, wydaną pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej nakładem wydawnictwa Videograf możecie już znaleźć na księgarskich półkach.

dorota-male

Komisarz Michał Grosz bada okoliczności śmierci i zniknięcia zwłok młodej dziewczyny. Trop prowadzi do niedoszłego samobójcy, wikarego parafii pod wezwaniem św. Doroty. W trakcie śledztwa Grosz odnajduje zwłoki dziewczyny łudząco podobnej do średniowiecznej patronki kościoła. Tymczasem wikary ucieka i pojawia się w miejscach, gdzie znajdywane są kolejne ofiary. W kręgu podejrzanych pojawia się również sekta wyznająca kult św. Doroty. Chociaż zabójstwa wyraźnie wskazują na działanie seryjnego mordercy, prokurator dopatruje się w zbrodniach motywów politycznych i odsuwa Grosza od śledztwa…(mat.wyd.)

Videograf – Chorzów, sierpień 2015

Andrzej Swat jest z zawodu reżyserem filmowym i scenarzystą. Pierwszy tom cyklu o komisarzu Groszu - Syn Marnotrawny - wydało Wydawnictwo Radwan w 2012 r. Drugi - Zapłać im proszę -Wydawnictwo Oficynka w 2013 r. Seria Grosz jest rozwinięciem pomysłu fabularnego, na podstawie którego Telewizja Polska zrealizowała serial pt. Mrok.