Już 6 października 2015r. będzie miała premierę Paskudna historia, czwarta powieść francuskiego autora bestsellerowych kryminałów, Bernarda Miniera. Książka ukaże się nakładem Domu Wydawniczego REBIS. Przeczytajcie, co tym razem przygotował dla czytelników autor Bielszego odcienia śmierci.

Paskudna historia

Na początku jest STRACH.

STRACH przed zatonięciem.

STRACH przed innymi – tymi, którzy mnie nienawidzą, którzy chcą mi się dobrać do skóry.

I jeszcze - STRACH przed prawdą.

Uprzedzam: TO NIE JEST JAKAŚ BANALNA HISTORIA.

O nie. To PASKUDNA HISTORIA. Tak, wyjątkowo PASKUDNA…

Na jednej z wysp archipelagu San Juan, gdzie przez większą część roku pada deszcz, i gdzie trudno coś ukryć, bo wszyscy się znają, dochodzi do makabrycznego morderstwa. W pewien ponury, sztormowy wieczór na ustronnej plaży znalezione zostają zwłoki szesnastolatki, zamordowanej w bestialski sposób. Kto i dlaczego zgotował tej dziewczynie taki los? Rusza policyjne śledztwo…

Bernard Minier, w szczytowej formie, wraca z kolejnym niezrównanym thrillerem, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony i skłania do myślenia nie tylko o tym, do czego zdolny jest człowiek jako jednostka, ale także o tym, co z duszą ludzką robi współczesny świat i jego zdobycze, którymi ludzkość tak bardzo się szczyci.

Od czasu wydania debiutanckiego Bielszego odcienia śmierci (REBIS 2012), nagrodzonego Prix Polar na festiwalu w Cognac za najlepszą francuską powieść 2011 roku, Bernard Minier święci sukcesy. Dwiema kolejnymi powieściami – Kręgiem (REBIS 2013) i Nie gaś światła (REBIS 2014) – wypracował sobie niekwestionowaną pozycję na scenie francuskiego kryminału. Jego powieści przetłumaczono do tej pory na czternaście języków. (mat. wyd.)