Gościem Czwartku z Kryminałem w legionowskiej kawiarni Coffeetown był pan Grzegorz Kalinowski, autor powieści łotrzykowskich Śmierć frajerom oraz Złota maska. Kawiarenka Kryminalna wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Legionowie już po raz piąty zorganizowała to kryminalne wydarzenie.

Grzegorz Kalinowski to autor cyklu sensacyjno-historycznych powieści o Warszawie z początków zeszłego wieku. Śmierć frajerom i Złota maska to dwie pierwsze części serii, której kontynuacja już jesienią tego roku ukaże się nakładem Wydawnictwa Muza SA.

104

Pan Grzegorz opowiadał licznie zebranym w legionowskiej kawiarni czytelnikom o tym, jak pracuje nad swoimi powieściami, skąd czerpie pomysły na nie, także wykorzystując przekazywane z pokolenia na pokolenie historie swojej rodziny.

2

5

Nie zabrakło też akcentów sportowych, ponieważ Grzegorz Kalinowski przez lata pracował jako dziennikarz sportowy oraz komentator piłkarski. Autor jest także zdeklarowanym fanem Legii Warszawa, której to dotyczące wątki również wkradły się na karty powieści.

3

6

Dowiedzieliśmy się też czegoś więcej o Heńku Wcisło, głównym bohaterze kryminalnej serii. Pan Kalinowski zdradził nam, jakie ma dalsze pisarskie plany.

18

Jak to na naszych spotkaniach bywa, nie zabrakło konkursów z nagrodami dla wszystkich przybyłych gości. Trzeba było wykazać się wiedzą na temat filmu Juliusza Machulskiego Vabank oraz polskich kryminałów retro.

11

9

7

Na kolejny Czwartek z Kryminałem zapraszamy już w kwietniu!