Dobiegł końca Tydzień Bibliotek. Szalony, intensywny i jak najbardziej kryminalny. Kawiarenka Kryminalna prawie codziennie gościła w którejś z bibliotek, opowiadając tym młodszym, ale i tym już całkiem dorosłym Czytelnikom o najlepszym z gatunków literackich.

Byliśmy w Gliwicach, gdzie w nieletnim, ale licznym gronie raz rozmawialiśmy o kryminałach i powieściach fantastycznych, a drugi raz o królowej kryminału – Agacie Christie. Wieczorem za to spotkaliśmy się w kameralnym towarzystwie 18 +, w którym podyskutowaliśmy o Camilli Läckberg i Stiegu Larssonie.

Gliwice - 1, fot. Marta MatyszczakGliwice - 1, fot. Marta MatyszczakGliwice - Agatha CHristie, fot. Marta Matyszczak.Słomniki, fot. Marta Matyszczak.

W Słomnikach, małej, ale urokliwej miejscowości pod Krakowem zgłębialiśmy tajniki młodzieżowej literatury kryminalnej.

W Siemianowicach Śląskich biblioteka mieści się w samym środku parku, wśród chaszczy i krzaków godnych klasycznego horroru. Zgodnie więc z zaserwowaną przez okoliczności przyrody atmosferą opowiadaliśmy o skandynawskim, kryminalnym trio: Jo Nesbø, Camilli Läckberg i Stiegu Larssonie.

A w Mysłowicach znów wróciliśmy do korzeni, czyli do niezastąpionej Agaty Christie.

Zdradzimy tylko tyle, że w czerwcu Kawiarenka Kryminalna znów ruszy na spotkanie Kryminalistom w Bibliotece. Do zobaczenia!

Siemianowice, fot. Marta Matyszczak.Siemianowice - 3, fot. Marta Matyszczak.Siemianowice - 4, fot. Marta Matyszczak.Siemianowice - 5, fot. Marta Matyszczak.Mysłowice, fot. Marta Matyszczak.Mysłowice - 2, fot. Marta Matyszczak.