W ostatnią środę, 14 października, Kawiarenka Kryminalna miała przyjemność gościć w filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu z wykładem na temat fenomenu skandynawskiej literatury kryminalnej. Podczas prezentacji multimedialnej opowiedzieliśmy zebranym licznie w bibliotece gościom o życiu i twórczości Camilli Läckberg, Stiega Larssona i Jo Nesbø.

Tego dnia pogoda we Wrocławiu była iście skandynawska. Ulewny deszcz i wichura sprzyjały kryminalnym opowieściom, i co istotne, nie odstraszyły czytelników, którzy przybyli licznie do filii wrocławskiej biblioteki przy ulicy Lwowskiej.

W1W5

O bujnym życiu Camilli Läckberg, tajemnicach czwartego tomu Millennium czy zróżnicowanej zawodowej karierze Jo Nesbø przyszli posłuchać przede wszystkim Członkinie i Członkowie wrocławskiego Klubu Seniora, którym bardzo dziękujemy za obecność! Wśród gości rozlosowaliśmy książkowe nagrody. A na koniec największa niespodzianka czekała na nas. Na spotkaniu pojawiła się także Renata Kleczewska-Przygodzka, która sprezentowała nam powieść autorstwa swojego syna, Błażeja Przygodzkiego, pod tytułem Z chirurgiczną precyzją. Egzemplarz tym cenniejszy, że z imienna dedykacją!

W2W3

W4W6

Dziękujemy Wrocławiowi za ciepłe przyjęcie. Do zobaczenia przy następnej kryminalnej okazji.