Czwartek z Kryminałem odbył się już po raz trzeci w kawiarni Coffee Town w Legionowie. Podczas wrześniowego spotkania gościem specjalnym Kawiarenki Kryminalnej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie był Wojciech Chmielarz, tegoroczny laureat Nagrody Wielkiego Kalibru (za powieść Przejęcie).

Wojciech Chmielarz, autor serii kryminałów, których głównym bohaterem jest komisarz Jakub Mortka, chętnie odpowiadał na pytania czytelników. Uchylił rąbka tajemnicy i zdradził, o czym będzie jego najnowsza powieść pod tytułem Wampir, która ukaże się nakładem wydawnictwa Czarne 18 listopada tego roku. Poznamy w niej nowego protagonistę, Dawida Wolskiego.

17

Czytelnicy mogli też poznać literacki fach od kuchni – autor opowiedział, jak pracuje nad książką, doradził też, co zrobić, gdy samemu chce się wydać powieść. Dzięki panu Chmielarzowi wniknęliśmy w meandry pracy policji i dowiedzieliśmy się, jak skutecznie przesłuchać podejrzanego.

45

Wszyscy mogliśmy się przekonać, że Wojciech Chmielarz to nie tylko niezwykle utalentowany pisarz, ale i sympatyczny człowiek.

Na drugą część spotkania Kawiarenka Kryminalna przygotowała multimedialną prelekcję pod hasłem Polski kryminał jest modny! Przekonywaliśmy czytelników, iż powieści kryminalne znad Wisły są przynajmniej tak samo dobre jak te skandynawskie czy amerykańskie. Przedstawiliśmy sylwetki naszych autorów i zachęcaliśmy do sięgania po polską literaturę sensacyjną.

26

Na koniec goście wzięli udział w przygotowanym przez nas quizie. Dla jego zwycięzców Kawiarenka Kryminalna ufundowała nagrody książkowe. Sami zaś wróciliśmy do domu ze znakomitą torbą na książki podarowaną przez Bibliotekę w Legionowie.