Okładka Źródeł Wełtawy Petry Klabouchovej

Już 20 września premiera nowego Czeskiego Krymi! Powieść kryminalna pod tytułem „Źródła Wełtawy”, której autorką jest Petra Klabouchová, ukaże się nakładem Wydawnictwa Afera pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Zachęcamy do lektury!

Surowa zima w lasach Szumawy. Przerażające znalezisko wstrząsa mieszkańcami pobliskich wsi. Ciało ubranej w obozowy pasiak trzynastolatki leży na pustkowiu, jakby wypluła je któraś z okolicznych gór. Terezka Velková, wzorowa uczennica, dobre dziecko. Skąd się tam wzięła? Dlaczego była tak ubrana?

Sprawa jest łakomym kąskiem nie tylko dla brukowców, ale też dla prowincjonalnego komisarza, który widzi w niej szansę na ratowanie swojego dobrego imienia.

Śledztwo budzi w miejscowej ludności wspomnienia dawnych krzywd, a w jego trakcie wychodzą na jaw zadziwiające fakty o tajnym obozie jenieckim, działającym kiedyś w głębi parku narodowego, przy samych źródłach Wełtawy. To stąd wypływa matka czeskich rzek. Wszystko wskazuje na to, że wypływa stąd także zło...

„Źródła Wełtawy” – wciągający kryminał z historią w tle, otrzymał nagrodę festiwalu Šumava Litera oraz wyróżnienie w Konkursie im. Jiřego Marka na najlepszą czeską powieść kryminalną. (mat. wyd.)