Okładka Co zasiejesz, to zbierzesz Hjortha i Rosenfeldta.

Już 10 sierpnia długo wyczekiwana premiera najnowszej powieści szwedzkiego duetu w składzie: Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt. „Co zasiejesz, to zbierzesz” to siódmy tom przygód bezczelnego śledczego Sebastiana Bergmana. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Zachęcamy do lektury!

Karlshamn wstrząsają trzy morderstwa popełnione w odstępie zaledwie kilku dni. Vanja Lithner i jej współpracownicy są zmuszeni do odnalezienia i powstrzymania mordercy, zanim znów zabije. Tyle że nie widać żadnych wskazówek, świadków i najwyraźniej żadnego związku między ofiarami.

Odkąd został dziadkiem, Sebastian Bergman wybrał spokojniejsze życie. Pracuje jako psycholog i terapeuta w niepełnym wymiarze godzin. Wszystko przewraca się jednak do góry nogami, kiedy kontaktuje się z nim pewien Australijczyk. Chce porozmawiać o wydarzeniach związanych z tsunami przed laty, kiedy to Sebastian stracił żonę i córkę.

Billy zabił trzy lata wcześniej – i nadal zabija. Teraz ma zostać ojcem, więc decyduje: nigdy więcej. Ale przeszłość nie daje od siebie uciec. Pytanie brzmi, jak daleko Billy może się posunąć, aby nie zostać zdemaskowanym. "Co zasiejesz, to zbierzesz" to siódma część bestsellerowego cyklu z Sebastianem Bergmanem, policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw. (mat. wyd.)