Tydzień Bibliotek będziemy obchodzić od 8 do 15 maja. W związku z tym świętem wszystkich czytelników Kawiarenka Kryminalna zaprasza na serię spotkań w bibliotekach poświęconych literaturze kryminalnej.

- 8 maja o godz. 11 w Gliwicach w filii biblioteki nr 16 przy ul. Skarbnika 3 opowiemy Państwu o młodzieżowej literaturze kryminalnej i fantastycznej.

- 8 maja o godz. 17 w Gliwicach w filii biblioteki nr 9 przy ul. Czwartaków 18 zajmiemy się fenomenem skandynawskiego kryminału i najpopularniejszymi jego twórcami, czyli Camillą Läckberg i Stiegiem Larssonem.

- 10 maja o godz. 12 w Gliwicach w filii biblioteki nr 1 przy pl. Inwalidów Wojennych 3 zajrzymy do twórczości i pełnego zabawnych anegdotek życia królowej kryminału – Agaty Christie.

wszystkie-male

- 13 maja o godz. 10.30 w Słomnikach w sali widowiskowej M-GCK przy ul. Wolności 4 nastoletni czytelnicy będą mogli posłuchać o powieściach kryminalnych stworzonych specjalnie dla nich.

- 14 maja o godz. 11 w Siemianowicach Śląskich w bibliotece przy Al. Sportowców 3 usłyszycie o skandynawskim, kryminalnym trio: Camilli Läckberg, Stiegu Larssonie i Jo Nesbø.

- 15 maja o godz. 11 w Mysłowicach w filii biblioteki nr 11 przy ul. Mikołowskiej 40 opowiemy o Agacie Christie - plotkach z jej życia i stworzonych przez nią kryminałach wszech czasów.

Oprócz wykładów czekają na Was prezentacje multimedialne i konkursy z nagrodami. Zapraszamy serdecznie!