Okładka Mętnej wody Iana Rankina.

Już 27 kwietnia premiera „Mętnej wody”, drugiego tomu cyklu przygód inspektora Johna Rebusa autorstwa Iana Rankina. Wydawnictwo Albatros po raz pierwszy wznawia w Polsce i publikuje wszystkie części tej jednej z najlepszych kryminalnych serii. Zachęcamy do lektury!

Jeden z najpopularniejszych  brytyjskich autorów kryminałów. pisarz, którego lee child nazwał geniuszem.

Kolejna powieść z cyklu z detektywem Johnem Rebusem i pełnym mrocznych zagadek edynburgiem.

W dziko zamieszkanym budynku zostaje znaleziony martwy narkoman, Ronnie McGrath. W jego śmierci nie byłoby nic specjalnie podejrzanego… gdyby nie to, że ciało ułożone jest jak na krzyżu, między dwiema wypalonymi świecami, a na ścianie pomieszczenia widnieje pentagram. 

Wszyscy chcieliby zakwalifikować sprawę jako zwykłe przedawkowanie, ale detektyw John Rebus ma poważne wątpliwości, bo na twarzy i ciele zmarłego znajdują się dziwne zadrapania, a w pobliżu zwłok leży paczka z heroiną. A dziewczyna narkomana, Tracy, twierdzi, że przed śmiercią Ronnie był przerażony i błagał ją, żeby się schowała. 

Wkrótce zarówno Tracy, jak i  detektyw orientują się, że ktoś ich śledzi, a sprawa Ronniego zaczyna zataczać coraz szersze kręgi. Żeby ją rozwikłać, Rebus musi skorzystać z pomocy sierżanta Briana Holmesa. A potem narazić się kilku ważnym figurom Edynburga i stawić czoła obojętności, oszustwom, zdradom i złu, które kryją się za fasadą miasta znaną turystom… 

"Talent Rankina do tworzenia wiarygodnych postaci i przekonujących dialogów, które dopełniają złowieszczą atmosferę jego demaskatorskich historii, budzi prawdziwy podziw."
"Time Out”

"Kapitalny obraz zdeprawowania, które kryje się pod pozorami szacowności Edynburga." 
"The Times”

"John Rebus to jeden z najwybitniejszych bohaterów w historii brytyjskiej literatury kryminalnej."
"Daily Mail”

(mat. wyd.)