Okładka Supełków i krzyżyków Iana Rankina.

Już 27 kwietnia premiera „Supełków i krzyżyków”, pierwszej powieści z cyklu o inspektorze Johnie Rebusie autorstwa Iana Rankina. Wydawnictwo Albatros po raz pierwszy wznawia w Polsce i publikuje wszystkie części tej jednej z najlepszych kryminalnych serii. Zachęcamy do lektury!

Pierwsza powieść rankina z detektywem johnem rebusem, najpopularniejszym bohaterem szkockich kryminałów.

A myśleli, że Edynburg jest ostatnim miejscem, w którym coś takiego mogłoby się zdarzyć…

John Rebus, były komandos elitarnej jednostki specjalnej SAS, wciąż zmaga się ze swoją wojskową przeszłością. Radzi sobie z tym jak może: alkohol czasem mu pomaga, ale nie na dłuższą metę. Najlepszą metodą na utrzymanie się przy zdrowych zmysłach jest dla niego prowadzenie śledztw, nawet jeśli musi się przy tym taplać w największym ludzkim bagnie i znów stawać twarzą w twarz z koszmarami.
Właśnie taka jest sprawa, którą się teraz zajmuje. Dwie dziewczynki uduszone sznurem z zawiązanymi supłami. Trzecią na razie uznano za zaginioną, ale prawdopodobnie podzieli los tamtych. Podczas gdy cała edynburska policja została postawiona na nogi, Rebus otrzymuje anonimowe listy z kawałkami sznurka związanego w supełki i ze skrzyżowanymi zapałkami.
Wygląda na to, że rozwiązanie zagadki pozostaje wyłącznie w jego rękach, ale kiedy Rebus wreszcie zrozumie, o co w niej chodzi, może już być za późno.

"Świetnie zarysowane postacie, tchnące autentyzmem dialogi i niesamowicie oddana atmosfera Edynburga. "
"The Times”

"Wnikliwe spojrzenie na problemy społeczne i metody działania policji, ale przede wszystkim trzymająca w napięciu akcja." 
"Sunday Times”

"Postacie z krwi i kości, psychologicznie wiarygodne, dobrze skonstruowana fabuła; język, w którym nie ma nic sztucznego."
"Kirkus Reviews”

"Nie znajduję słów, które mogłyby wystarczająco wyrazić mój zachwyt. Ta powieść jest po prostu perełką."
AllReaders.com

(mat. wyd.)