Kawiarenka Kryminalna miała zaszczyt uczestniczyć w najstarszej imprezie podróżniczej w Polsce – Ogólnopolskich Spotkaniach Obieżyświatów, Trampów i Turystów, które odbyły się już po raz trzydziesty w Rzeszowie w zeszły weekend (8-9.11.). W szaleńczym tempie 17 minut opowiedzieliśmy o „Podróżach z Kryminałem” i przedstawiliśmy pokaz slajdów z naszych wypraw.

Do Rzeszowa zjechali najwięksi podróżnicy z wszystkich stron Polski. Wszystkich prelegentów organizatorzy zakwaterowali w luksusowym Hotelu Rzeszów (być może dla odmiany po długich nocach spędzanych pod namiotem, na pokładzie kajaka czy w dżungli). Inni nie przejmowali się i nocowali w „Kampku” zaparkowanym przy wejściu do hotelu.

67

Opowieść o „Podróżach z Kryminałem” ze szczególnym uwzględnieniem polskich miast i autorów (np. Poznań Ryszarda Ćwirleja, Kraków Marcina Świetlickiego, Sosnowiec Zbigniewa Białasa czy Katowice Mariusza Czubaja) zyskała sympatię licznie zgromadzonych widzów. Morderczy okazał się limit czasowy – trzeba było zmieścić się z prezentacją w 17 minutach, bo w przeciwnym razie można było zostać wybuczanym przez strażników punktualności.

12

34

Gośćmi specjalnymi OSOTT-u, którego dobrym duchem i głównym organizatorem jest Andrzej Urbanik, byli Aleksander Doba – jedyny człowiek na świecie, który samotnie, dwukrotnie przepłynął kajakiem Atlantyk oraz Piotr Chmieliński, który przepłynął kajakiem Amazonkę, za co został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

58

910

W niedzielny wieczór odbyło się też tradycyjne spotkanie uczestników festiwalu, na którym każdy miał się stawić przebrany w stroje z całego świata.

Ta znakomita, integrująca i inspirująca impreza znów za rok. A tymczasem wszystkie obieżyświaty, trampy i turyści ruszają w drogę!