Zdjęcie z Travenaliów.

Podróże z Kryminałem” to akcja Kawiarenki Kryminalnej łącząca pasję czytelniczą z turystyką. Nie tylko organizujemy wycieczki tropem kryminalnych bohaterów literackich (po Polsce, Skandynawii czy Wielkiej Brytanii), ale i opowiadamy o nich na festiwalach turystycznych. Ostatnio mieliśmy przyjemność gościć w Poznaniu na festiwalu Śladami Marzeń oraz w Krakowie na Travenaliach.

Śladami Marzeń

W Poznaniu przy największych targach turystycznych w Polsce Tour Salon, w imponującej siedzibie Międzynarodowych Targów Poznańskich pod koniec października już po raz drugi odbył się festiwal Śladami Marzeń, wymyślony i z wielką energią zorganizowany przez Jaśminę Jurecką i Tomka Labusa.                   Międzynarodowe Targi Poznańskie/fot.Marta Matyszczak.

Kawiarenka Kryminalna na festiwalu Śladami Marzeń/fot.Damian Matyszczak.Gospodarze zaprosili do Poznania znakomitych podróżników, odwiedzających najdalsze zakątki świata, uprawiających turystykę często w ekstremalnej formie. Były więc wycieczki w głąb jaskiń, wspinaczki na najwyższe góry świata, wyprawy do krajów, których nie sposób by znaleźć w katalogach biur podróży. A wśród tych wszystkich wspaniałych gości znalazła się także Kawiarenka Kryminalna z prelekcją na temat wycieczek śladami kryminalnych bohaterów literackich. 

Śladami Marzeń - 4/fot.Damian Matyszczak.Aleksandre Doba/fot.Damian Matyszczak.

Świetna atmosfera, tłumy ludzi, doskonała organizacja i wisienka na torcie, czyli wykład Aleksandra Doby – człowieka, który dwukrotnie przepłynął zupełnie sam kajakiem przez Atlantyk!

Travenalia

W Krakowie za to dwa dni później zawitaliśmy na Travenaliach, festiwalu podróżniczym organizowanym w reprezentacyjnej auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Impreza odbywa się pod czujnym okiem Andrzeja Urbanika, podróżnika, który także współorganizuje OSOTT – Ogólnopolskie Spotkania Obieżyświatów, Trampów i Turystów w Rzeszowie, na które już w listopadzie Kawiarenka Kryminalna również się wybiera.

Podróże z Kryminałem na Travenaliach/fot.Barbara Chodacka.Travenalia Kraków/fot. Marta Matyszczak.

Emocje były tak wielkie, jak wielka jest aula na ulicy Krupniczej. Tu także nie zabrakło podróżników, turystów i odkrywców przemierzających najciemniejsze zakamarki naszego globu. A na koniec wystąpił nie kto inny, jak...Aleksander Doba! Jednak jego zabawnych i przyprawiających o gęsią skórkę opowieści ze środka oceanu można słuchać w nieskończoność!

Do zobaczenia 9 listopada w Rzeszowie na Osocie!