W ostatnią środę, 5 lutego, Kawiarenka Kryminalna miała przyjemność gościć w Bibliotece w Sieradzu na spotkaniu z cyklu Kryminaliści w Bibliotece poświęconym życiu i twórczości królowej kryminału, Agaty Christie. Na gości, którzy pojawili się tego wieczoru, czekała niespodzianka ufundowana przez Wydawnictwo Czarna Owca.

W środę, 5 lutego, w murach sieradzkiej biblioteki przy ulicy Żwirki i Wigury zgromadziła się spora grupa czytelników, by posłuchać o Agacie Christie i jej tajemnicach. Co działo się z autorką kryminałów wszech czasów, gdy zaginęła na jedenaście dni, nie dając nikomu znaku życia? Z jakich powodów twórczyni Herkulesa Poirota znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa? Czego bała się Agata Christie? Te i wiele innych sekretów poznali czytelnicy na wykładzie przygotowanym przez Kawiarenkę Kryminalną.

Sieradz, fot. Marta Matyszczak.Sieradz - 2, fot. Marta Matyszczak.Sieradz - 3, fot. Marta Matyszczak.

A na koniec odbyło się losowanie dwóch kryminałów, które ufundowało Wydawnictwo Czarna Owca. Były to: Niewidzialny strażnik Dolores Redondo oraz Grób w górach Hansa Rosenfeldta i Michaela Hjortha.

Konkurs - foto, fot. Marta Matyszczak.

Relacja wideo ze spotkania.

Fotorelacja ze spotkania.

Kolejne spotkanie Kawiarenki Kryminalnej, tym razem poświęcone podróżom tropem kryminalnych bohaterów literackich, już 2 marca w Gryfinie w ramach festiwalu Włóczykij.

Zapraszamy!