Baner książki Podróżnik-intro.

Właśnie ukazała się powieść Chrisa Pavone pod tytułem Podróżnik. Książka została opublikowana nakładem Wydawnictwa MUZA SA pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Zachęcamy do lektury!

Mistrz suspensu powraca w wielkim stylu. Najnowszy thriller Chrisa Pavone, „Podróżnik”, w księgarniach od 1 marca.

Nowy Jork, redakcja ekskluzywnego magazynu turystycznego. Życie Willa Rhodesa, trzydziestotrzyletniego dziennikarza specjalizującego się w tematyce kulinarnej, zabrnęło w ślepą uliczkę – zarówno pod względem zawodowym, jak i prywatnym. Firma zmaga się z trudnościami finansowymi i żona Willa, Chloe, dziennikarka pracująca w tej samej redakcji, decyduje się na rozpoczęcie kariery wolnego strzelca. Para bezowocnie stara się o dziecko i topi resztki oszczędności w remoncie odziedziczonego przez Willa ogromnego domu na Brooklynie. Często podróżują, coraz więcej czasu zabierają również nowe, nie do końca jasne obowiązki służbowe Chloe. Małżonkowie stopniowo oddalają się od siebie.

Pewnego razu podczas wyjazdu do Argentyny Will spotyka Elle, piękną Australijkę, która jest nim wyraźnie zafascynowana. Chociaż do tej pory nigdy nie zdradził żony, tym razem nie jest w stanie się oprzeć i spędza z Elle noc. Nad razem okazuje się, że kobieta nie jest osobą, za którą się podawała. Co więcej, po upojnej nocy pozostała pamiątka w postaci filmu, a Elle twierdzi, że jest agentką amerykańskiego wywiadu. W zamian za dyskrecję Will decyduje się na rozpoczęcie współpracy z CIA. Jego zadaniem jest zbieranie informacji na temat polityków, biznesmenów i innych wpływowych ludzi, z którymi ma do czynienia podczas swoich zagranicznych podróży. Z czasem okazuje się, że CIA jest bardziej zainteresowana miejscem pracy Willa niż jego spotkaniami z możnymi tego świata. Ale czy Elle Hardwick faktycznie jest agentką CIA? Will zaczyna się orientować, że nikt w tej historii nie jest tym, za kogo się podaje. Coraz bardziej tajemnicze wydarzenia mają miejsce również w jego własnej redakcji.

Chris Pavone po raz kolejny bardzo skutecznie wodzi czytelnika za nos. Jak prawdziwy mistrz suspensu układa swoją fabułę tak, żeby nic nie było do końca oczywiste, a postawieni w trudnych sytuacjach bohaterowie cały czas odkrywają, że sprawy mają się inaczej, niż sądzili. Akcja rozwija się z zawrotną prędkością, przenosząc czytelnika do takich miejsc jak Capri, Bordeaux, Paryż, Londyn, Edynburg, Argentyna, Sztokholm, Dublin i Luksemburg. Znakomity styl pisarski Pavone, misternie skonstruowana intryga i złożone postaci z krwi i kości to mieszanka składająca się na rasowy thriller.

Premiera "Podróżnika" Chrisa Pavone.

Prasa o „Podróżniku”:

„Podróżnik to absolutna czołówka w kategorii błyskotliwych, trzymających w napięciu thrillerów, których akcja rozgrywa się w różnych zakątkach globu”. (New York Times)

„Thriller w stylu Hitchcocka…”. (Washington Post)

„Błyskotliwy dowcip, suspens, wspaniałe krajobrazy i tłum fascynujących postaci napędzają tę rozgrywającą się w błyskawicznym tempie historię”. (Wall Street Journal)

„Podróżnik to powieść pełna wdzięku i humoru, ale niepozbawiona satyrycznego ostrza”. (The Guardian)

Chris Pavone wychował się na Brooklynie, studiował na Uniwersytecie Cornell. Autor książki „Kobieta, której nikt nie znał” (MUZA 2013), która znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa” i zdobyła Edgar Award 2013 za najlepszy debiut oraz bestsellerowej powieści „Wypadek” (MUZA 2015), dzięki której Pavone dołączył do grona najpoczytniejszych autorów powieści sensacyjnych na świecie. Przez blisko dwadzieścia lat pracował jako redaktor i autor widmo. Obecnie mieszka z rodziną w Nowym Jorku. (mat. wyd.)