Już jutro (1 lutego) długo oczekiwana premiera Tańca wdowca Ricka Riordana! Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Galeria Książki pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Jest to kolejny tom z serii zapoczątkowanej przez kryminał pod tytułem Big Red Tequila. Zachęcamy do lektury!

Istnieje wiele sposobów na wykoszenie konkurencji w branży muzycznej

Rick Riordan, "Taniec wdowca"

Tresowi Navarre’a zostało zaledwie kilka dni oficjalnej praktyki potrzebnej do uzyskania licencji prywatnego detektywa. Obserwowanie kobiety podejrzewanej o kradzież kasety demo powinno być pan dulce z masłem. Ale wystarcza chwila dekoncentracji, żeby ktoś na jego oczach zastrzelił skrzypaczkę Julie Kearnes. Tres powinien się wycofać i zostawić śledztwo policji, ale wycofywanie jakoś nigdy nie należało do jego mocnych stron.

Rick Riordan, "Taniec wdowca"-baner

Zaginione demo i morderstwo Julie to tylko dwa z wielu problemów dręczących Mirandę Daniels, rachityczną piosenkarkę o gigantycznym talencie. Rywalizuje o nią dwóch ważniaków z branży muzycznej; obaj chcieliby pokierować jej karierą. Jeden słynie z wyrządzania krzywdy ludziom, którzy mu podpadną. Drugi przepadł właśnie bez wieści. Kiedy Tres zaczyna się przyglądać brudnym zagraniom wokół Mirandy, uświadamia sobie, że wdepnął w mrowisko chciwości, zdrady i mordu – kto wie, czy sam nie jest następny w kolejce. (mat. wyd.)