Portret wisielca Marcina Wrońskiego, najnowsza część przygód Zygi Maciejewskiego w formie audiobooka ukaże się już 18 maja pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej nakładem Biblioteki Akustycznej. Zachęcamy serdecznie do słuchania!

Portret wisielca

W 2 poł. lat 30. lubelską jesziwą wstrząsa bunt młodzieży. Wysłany na miejsce komisarz Maciejewski znajduje w mykwie ciało studenta. Mimo dramatycznych okoliczności wszystko wskazuje na samobójstwo, zwłaszcza że młody człowiek miał osobiste powody do desperacji. Gdy jednak na terenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wiesza się polski student, sprawa staje się coraz bardziej niejasna. Obaj zmarli figurowali w aktach policyjnych – młody Żyd jako ofiara antysemickiej napaści, młody Polak jako jeden z chuliganów, którzy go pobili. Że władze obu uczelni starają się wyciszyć sprawę, to ani trochę nie dziwi Maciejewskiego, lecz co mają do ukrycia profesorowie, u których obaj studenci byli nieoficjalnymi asystentami? (mat. wyd.)

Portret wisielca M. Wroński.

MARCIN WROŃSKI (ur. 1972) – jeden z najbardziej utytułowanych autorów kryminałów w Polsce, zdobywca m.in. Nagrody Wielkiego Kalibru, dwukrotnie Nagrody Wielkiego Kalibru Czytelników oraz Nagrody Kryminalnej Piły. Sukces i popularność przyniosła mu seria kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim, zainaugurowana w 2007 roku. Zadebiutował zbiorem opowiadań Udo Pani Nocy (1992), dwa lata później ukazała się jego mikropowieść Obsesyjny motyw babiego lata. Wroński był felietonistą i dziennikarzem radiowym, pracował jako nauczyciel, pisał książki dla dzieci. Sięgał po różne gatunki – SF, fantasy – sprawdził się także jako dramaturg, scenarzysta, ale to właśnie kryminał jest tym gatunkiem, który doprowadził do mistrzostwa.

W cyklu z komisarzem Zygmuntem Maciejewskim ukazały się: Morderstwo pod cenzurą, Kino Venus, A na imię jej będzie Aniela, Skrzydlata trumna, Pogrom w przyszły wtorek, Haiti, Kwestja krwi, Portret wisielca. Wydał także thriller kościelny Officium Secretum. Pies Pański.

autor: Marcin Wroński

tytuł: Portret wisielca

czyta: Tomasz Sobczak

kategoria: audiobook

cykl: Komisarz Zyga Maciejewski

kolekcja: sensacja i kryminał

gatunek: kryminał

wydanie: I

data premiery: 18.05.2016

format nagrania: mp3

czas nagrania: 8 godz. 57 min

nośnik: 1 CD

format opakowania: digipack CD

ISBN: 978-83-8082-027-2

e-ISBN: 978-83-8082-028-9

cena CD: 34,90 PLN

cena mp3: 29,90 PLN