Już jutro premiera Wagi Bartłomieja Basiury. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Videograf pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Polecamy lekturę!

W jednym z krakowskich mieszkań zostają znalezione ciała trzech mężczyzn. Pozornie sprawa jest oczywista - tragiczny finał porachunków między pseudokibicami. W toku śledztwa ujawnia się jednak związek tej zbrodni z nieznanym dotąd aktem bestialstwa. Odkopano w lesie ciała, na których sprawca dokonał sekcji zwłok, poszerzając swoją kolekcję o kolejne organy. To jedyny wspólny element w sprawie, której nie potrafi rozwikłać ani policja, ani prokuratura. Trop niespodziewanie prowadzi do Aresztu Śledczego na Montelupich, gdzie obowiązują inne zasady gry…

waga okladka-male

Brutalny obraz Krakowa - miasta, gdzie wybór jest wyłącznie złudzeniem, a sprawiedliwość ma subiektywny wymiar. Czy opaska Temidy pozostała wyłącznie mitem? (mat. wyd.)

Videograf – Chorzów, luty 2016

"Śląsk ma swojego Hitchcocka. Pojawił się mistrz misternej intrygi kryminalnej i każdą kolejną powieścią udowadnia, że lektura może być nie tylko rozrywką, ale również intelektualnym wyzwaniem. Polecam!"

Joanna Bartel, aktorka

Ta książka to petarda. Na początku tli się powoli i nieznacznie, aby nieco później wybuchnąć nam w rękach. I już nie da się nic zrobić, trzeba wraz z tą zagmatwaną i wciągającą historią wypalić się do samego końca. Końca początku...

Agnieszka Lingas-Łoniewska, pisarka

Bartłomiej Basiura (ur. 1991) - pochodzący ze Śląska pisarz młodego pokolenia, absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor powieści kryminalnych: Zamknięta prawda, Hipnoza, Uczeń Carpzova. Niekonwencjonalnie tworzy fabułę, wprowadzając elementy romansu oraz political fiction z perspektywy kilku głównych postaci. Prywatnie pasjonat podróży, fotografii oraz islandzkich brzmień muzyki.