Kawiarenka Kryminalna ma przyjemność zaprosić wszystkich Czytelników na spotkanie pod hasłem Podróże z Kryminałem, które odbędzie się w czwartek 11 lutego o godzinie 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku przy ulicy Narutowicza 4. Na gości czekają książkowe nagrody. Wstęp wolny!

Zapraszamy na wykład połączony z pokazem multimedialnym pod hasłem „Podróże z kryminałem, czyli wycieczki śladami kryminalnych bohaterów literackich”. Razem z nami odwiedzicie Katowice tropem Rudolfa Heinza, bohatera powieści Mariusza Czubaja. W Sosnowcu będziemy szukać śladów kryminalnych kronik Zbigniewa Białasa. W Krakowie odwiedzimy mistrza, postać wykreowaną przez Marcina Świetlickiego. Hel zwiedzimy z Sierpniowymi kumakami pod pachą, powieścią Violetty Sajkiewicz i Roberta Ostaszewskiego. W Poznaniu wytropimy bohaterów neomilicyjnych kryminałów Ryszarda Ćwirleja. A we Wrocławiu Eberharda Mocka i Edwarda Popielskiego, których stworzył Marek Krajewski.

PZK

Zajrzymy też do Ystad, by tam odkryć, gdzie mieszkał i pracował Kurt Wallander, główny bohater kryminalnej serii Heninnga Mankella. W Kopenhadze za to będziemy śledzić królową polskiego kryminału, czyli Joannę Chmielewską. Wpadniemy też do Londynu, Galway i Barcelony.

Pod koniec spotkania rozlosujemy książkowe nagrody wśród wszystkich gości.

Zapraszamy serdecznie!