Polecamy lekturę Powieści Roberta Nowakowskiego pod tytułem Człowiek z sową. Kryminał ukazał się pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej nakładem wydawnictwa Videograf. Już niedługo zaprosimy Was też do udziału w naszym konkursie, w którym do wygrania będzie ten znakomity kryminał.

Człowiek z sową

czlowiek z sowa-male

Pełna ironicznego humoru i metafizycznego tła historia czwórki lwowian, w przeszłości blisko związanych z Urszulą, piękną dziewczyną, która ginie w czasach okupacji. Ich losy, rozdzielone przez wojnę splotą się na powrót w skomunizowanym Krakowie w dramatycznych okolicznościach. Czy morderstwo Uli sprzed lat może mieć związek z niewyjaśnionymi zabójstwami esbeckich funkcjonariuszy ? Obserwatorem wydarzeń jest Michał – obdarzony pewnym specyficznym fizycznym mankamentem, z uporem odmawia włączenia się życie w świecie socjalizmu. Z natury niezaangażowany, z pozoru bez poglądów, nie uniknie jednak starcia z rzeczywistością… Czy Michał będzie w stanie stawić czoło zbrodni sprzed lat i odzyskać dawną miłość? (mat.wyd.)

Robert Nowakowski – (ur. 1978) z wykształcenia prawnik. Pochodzi z północy Polski, obecnie mieszka pod Krakowem. Pisze kryminały, w których łamie wszystkie konwencje gatunku. Nie potrafi przeżyć dnia bez filiżanki kawy, spaceru z psem i dobrej książki.