Lubicie kryminały Agathy Christie? W podobnym do charakterystycznego dla królowej kryminału klimacie jest napisana powieść Margery Allingham. Tancerze w żałobie wyszli nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

Jimmy Sutane to ulubieniec londyńskiej sceny rewiowej, aktor, którego uwielbiają wszyscy. Albo prawie wszyscy, ktoś bowiem płata mu coraz brzydsze figle. Detektyw amator Albert Mary-maleCampion obiecuje rzucić okiem na sprawę. Udaje się do rezydencji aktora, a to, co tam zastaje, wprawia go w osłupienie. Domownicy i goście stanowią zbieraninę wybuchowych osobowości. Campion zagłębia się w świat ekscentrycznych gwiazd teatru, a zauroczenie żoną Jimmy’ego wcale mu nie pomaga w rozwiązaniu zagadki. (mat. wyd.)

Margery Allingham (1904-1966) – angielska pisarka, tworząca w tzw. „złotej erze kryminału” podobnie jak Agata Christie, Dorothy L. Sayers i Ngaio Marsh. Pierwszą powieść opublikowała już w wieku 19 lat, a prawdziwą sławę przyniosła jej seria kryminałów z Albertem Campionem. Ten wywodzący się z arystokratycznego rodu detektyw amator stał się bohaterem 17 powieści i ponad 20 opowiadań. Seria z Campionem doczekała się kilku adaptacji filmowych oraz serialu w brytyjskiej telewizji BBC.