Już w ten weekend, od piątku 21 do niedzieli 23 listopada zapraszamy na Targi Książki w Katowicach. W Spodku na czytelników będzie czekać mnóstwo atrakcji. W szczególności zachęcamy do udziału w imprezach organizowanych przez Kawiarenkę Kryminalną oraz Śląskich Blogerów Książkowych.

Z Kawiarenką Kryminalną będziecie mogli spotkać się dwukrotnie.

- W sobotę, 22 listopada o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Marcinem Melonem, autorem „Komisorza Hanusika”, jedynego kryminału w całości napisanego w gwarze śląskiej (scena). O godzinie 13.00 po spotkaniu będzie można wypić z autorem kawę, kupić książkę, zdobyć autograf i porozmawiać (kawa z pisarzem).

- W niedzielę, 23 listopada o godz. 12.30 zapraszamy na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Białasem, autorem sosnowieckich kronik: „Korzeńca” oraz „Pudru i pyłu” (scena). A o 13.30 kawa z pisarzem, czyli czas na rozmowy, autografy i zdjęcia z profesorem Białasem (kawa z pisarzem).

Śląscy Blogerzy Książkowi także przygotowali dla Was bogaty program:

- W sobotę, 22 listopada w godzinach 10.00 – 14.00 wszyscy blogerzy książkowi mogą wziąć udział w panelach dyskusyjnych: "Czy na blogach książkowych chcemy czytać tylko o książkach?" oraz "Problem dyskusji na blogach, czyli jak zachęcić czytelników do polemiki w komentarzach?" (sala nr 1).

- Tak w sobotę, jak i w niedzielę na antresoli Spodka w godzinach 10.00-18.00 odbędzie się wielka wymiana książek. To okazja, by odświeżyć swoją biblioteczkę. Pamiętajcie, by nie przynosić książek wydanych wcześniej niż w 2000 roku, poradników, podręczników, książeczek dla dzieci, tylko beletrystykę dla dorosłych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników do Spodka!