W niedzielę, 26 października widzimy się na Travenaliach w Krakowie! Kawiarenka Kryminalna tej jesieni wyrusza w Podróże z Kryminałem! Odwiedzimy trzy festiwale turystyczne, na których opowiemy Wam o podążaniu tropem kryminalnych bohaterów literackich, w szczególności po Polsce, ale także po Skandynawii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Kawiarenka Kryminalna wystąpi na krakowskim festiwalu Travenalia, który odbędzie się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spotkanie odbędzie się 26 października, w niedzielę, o godz. 11.10.

Travenalia to pokazy przeźroczy, filmów, prezentacje tematyczne, ekspozycje wydawnictw czy oferty turystyczne związane z podróżowaniem a przede wszystkim znakomici podróżnicy. Wspólnego wędrowania po świecie nie zakłócają konkursy oceniające kto pojechał dalej czy też w bardziej ekstremalnych warunkach. Wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę skąd tylko jeden krok w daleki świat.

Prócz kryminalno-podróżniczych doznań, szczególnie polecamy Wam prelekcję Małgorzaty Mileszczyk, Archeologia podwodna – ekstremalna wersja nauki w Instytucie Archeologii UW.

Serdecznie zapraszamy!

Plakat Travenaliów 2014.