Targi Książki w Katowicach odbędą się w tym roku w dniach 21-23 listopada w hali Spodka. Kawiarenka Kryminalna też tam będzie i postara się przekonać niezdecydowanych, że czytanie jest modne! W sobotę (22.11. o godz. 12.00) zaprosimy Was na spotkanie z Marcinem Melonem, autorem Komisorza Hanusika – jedynego kryminału w całości napisanego po śląsku. A w niedzielę (23.11 o godz. 12.00) koniecznie przyjdźcie na spotkanie z profesorem Zbigniewem Białasem, autorem sosnowieckich kronik: Korzeńca oraz Pudru i pyłu.

A oto jak organizatorzy zachęcają do udziału w imprezie:

W dniach 21-23 listopada 2014 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek” w Katowicach odbędzie się kolejna, czwarta edycja Targów Książki w Katowicach. Wydarzenie to gromadzi każdego roku tłumy czytelników i miłośników książek nie tylko z województwa śląskiego, ale także z całej Polski. Z roku na rok oferta wydawców i instytucji kultury jest coraz bardziej różnorodna, dzięki czemu targi stają się jeszcze atrakcyjniejsze i przyciągają coraz większą liczbę zwiedzających.

Tegoroczne Targi Książki w Katowicach będą się odbywać pod Honorowym Patronatem Anny Komorowskiej, Małżonki Prezydenta RP oraz przy wsparciu Partnerów Targów - instytucji branżowych i regionalnych. Natomiast organizatorami tego wydarzenia, jak co roku, będą Expo Silesia, Miasto Katowice oraz Uniwersytet Śląski.

Targi Książki w Katowicach to wydarzenie, które na trzy dni przemienia Halę Widowiskowo-Sportową "Spodek" w miejsce dyskusji o książkach, zabawy z książką, rozmów poważniejszych i tych nieco mniej poważnych o literaturze i jej znaczeniu w rozwoju, kształceniu, doświadczaniu świata. Obok szerokiej oferty przygotowanej przez wydawnictwa, kolejna edycja Targów będzie obfitować w bogaty program wydarzeń towarzyszących. Zapraszamy między innymi na liczne spotkania z autorami, panele dyskusyjne, różnego rodzaju warsztaty i akcje czytelnicze oraz wiele innych atrakcji inspirowanych literaturą. Święto książki jest okazją aby znaleźć lekturę idealną dla każdego, by oderwać się od codzienności i spotkać się, także przy kawie bądź herbacie, z autorami ulubionych książek Organizatorzy oraz partnerzy wydarzenia w dużej mierze skupiają się na „milusińskich” poprzez aranżowanie wielu atrakcji, zabaw i konkursów związanych
z książką. To znakomita okazja, aby przekonać swoje dziecko, że obcowanie z książkami może być przygodą, którą warto zacząć od najmłodszych lat. Podczas tegorocznych Targów nie zabraknie też konkursu na najlepszy blog książkowy eBuka. Odbędzie się także szkolenie dla blogerów, którego tematem będą działania związane z promocją bloga w Internecie.

Targi to doskonała okazja dla wystawców do promowania swoich produktów, przedstawienia oferty i zyskania tym samym nowych odbiorców i większej rozpoznawalności na rynku.

Dlatego organizator przygotował specjalne warunki uczestnictwa dla: wydawnictw dziecięcych, wydawnictw szkół wyższych, wydawnictw muzealnych i bibliotecznych, antykwariatów, rękodzieła artystycznego, a także ofertę specjalną: „Autorzy na stoisku”, która pozwala na uzyskanie dodatkowych rabatów w zależności od ilości autorów zaproszonych na stoisko.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tegorocznych Targach Książki – prawdziwym festiwalu kultury!

Godziny otwarcia Targów:

21 listopada 2014 (piątek) - 10:00 – 18:00

22 listopada 2014 (sobota) - 10:00 – 18:00

23 listopada 2014 (niedziela) - 10:00 - 17:00