Już można znaleźć w księgarniach opublikowaną przez wydawnictwo Videograf pod naszym patronatem powieść Marka Żelkowskiego pod tytułem Kot z Cheshire. Zachęcamy do lektury!

W kilku miejscach na świecie dochodzi do spektakularnych zamachów: w Bostonie od kuli snajpera ginie prezes dużego koncernu farmaceutycznego, w Dijon zostaje zastrzelony podpułkownik Legii Cudzoziemskiej, a w Londynie major chińskiego wywiadu zostaje otruty radioaktywnym polonem. Czy wszystkie te wydarzenia mogą mieć jakikolwiek związek ze spokojnym życiem, jakie prowadzi w Warszawie młoda pisarka Anna? Każdy jej krok śledzony jest przez byłego policjanta wynajętego przez tajemniczego mężczyznę, który ukrywa się pod pseudonimem Iron. Prywatny detektyw początkowo dochodzi do wniosku, że życie Anny oraz jej męża biznesmena nie należy do szczególnie fascynujących. Wkrótce okazuje się jednak, że były tajniak bardzo się pomylił. Zwiodły go śmiertelnie niebezpieczne pozory…(mat.wyd.)kot z cheshire okladka Strona 2

„Rzadko się zdarza, by powieść sensacyjna, oparta na suspensie i korzystająca z wszystkich ważnych dla tego gatunku wyznaczników, flirtowała z wątkami ezoterycznymi, gdzie rządzą tak egzotyczne tematy, jak numerologia i kontakty z duchami. Autorowi „Kota z Cheshire” to się znakomicie udało, dlatego z pełnym przekonaniem polecam tę książkę.”

Wojciech Chudziński - Nieznany Świat

„Stosując niewielkie uproszczenie, całą literaturę możemy podzielić na dwa nurty.

W pierwszym z nich, cierpienia twórcze autora dosyć sprawnie przekładają się na męki czytelnika. A to często skutkuje nagrodą Nobla. Natomiast w nurcie drugim, radość tworzenia owocuje zwykle radością lektury. „Kot z Cheshire” z całą pewnością nie uleczy miłośników książek z potrzeby czytania, a przy okazji dostarczy im sporo rozrywki oraz emocji.”

Wiktor Żwikiewicz - pisarz science-fiction

Marek Żelkowski – pisarz, scenarzysta radiowy oraz dziennikarz współpracujący z kilkoma ogólnopolskimi miesięcznikami. Napisał scenariusze do blisko pięćdziesięciu wyemitowanych słuchowisk radiowych; jest także kontynuatorem cyklu powieściowego "Pan Samochodzik" (opublikował siedem książek pod pseudonimem Marek Żelech) oraz autorem pięciu innych tomów prozy.