Okładka Sprawy zaginionej perły Olivera Schlicka.

Już 26 października premiera powieści nie tylko dla młodszego czytelnika pod tytułem „Sprawa zaginionej perły”. To pierwszy tom serii „Roryk. Nieśmiały detektyw”. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Dwukropek pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Zachęcamy do lektury!

 Roryk jest nietypowym detektywem: wstydzi się przesłuchiwać świadków, jest zbyt nieśmiały, by rozmawiać z informatorami, i zdecydowanie zbyt uprzejmy, by zadręczać podejrzanych pytaniami o alibi. Posiada za to własną, ściśle tajną metodę, dzięki której do tej pory udawało mu się rozwiązywać nawet najtrudniejsze zagadki. Po prostu dotyka różnych przedmiotów i widzi, co się z nimi wcześniej działo. Ale czasami to nie wystarcza i musi je... polizać. Dlatego zawsze nosi przy sobie płyn do płukania ust. 
Tym razem nieśmiały detektyw zajmuje się sprawą pewnej milionerki, której zniknęła perła. A ponieważ każdy mieszkaniec domostwa – od sekretarki po kamerdynera – skrywa jakiś sekret, nie da się uniknąć przesłuchań. Z pomocą dwunastoletniej Matyldy Roryk podejmuje się najtrudniejszej sprawy w swojej karierze... (mat. wyd.)