Okładka To jeszcze nie koniec Michala Sykory

Już 18 sierpnia premiera powieści „To jeszcze nie koniec”, której autorem jest Michal Sýkora . To drugi tom, po „Człowieku pana ministra”, który ukazuje się w serii Czeskie Krymi Wydawnictwa Afera pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Zachęcamy do lektury!

Upalne lato 1987 roku. Magda, Zuza i Hana spędzają wakacje w starej willi rodziny Třebovickich. Sielankę przerywa wyjątkowo drastyczne morderstwo. Funkcjonariusze nadzwyczaj szybko wskazują i aresztują sprawcę, zupełnie lekceważąc zeznania jednej z dziewczynek, która twierdzi, że na miejscu zbrodni widziała dziwną zieloną zjawę...

Dwadzieścia pięć lat później podinspektor Marie Výrová, zwana Wielką Sową, wraca do starej sprawy. Wkrótce przekona się, że w dawnym śledztwie roiło się od błędów i nadużyć. Nakłania więc świadków, aby minuta po minucie odtworzyli tamten tragiczny dzień. Co Třeboviccy ukrywali przez lata i czy zabił któryś z nich?

"To jeszcze nie koniec" jest połączeniem pasjonującej powieści kryminalnej, historii o upadku wpływowej rodziny oraz mrocznej ballady romantycznej.

A Michal Sýkora, w kolejnym po "Człowieku pana ministra" tomie serii o śledczych z Ołomuńca, potwierdza swój talent, czerpiąc z najlepszych tradycji gatunku.