Okładka Krawca Magdaleny Szydeł.

Już 16 czerwca premiera „Krawca” Magdaleny Szydeł. Kryminał ukaże się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Zachęcamy do lektury!

Każde miasto skrywa jakieś zbrodnie. Do czasu.

Dziennikarka Alicja Rucka zbliża się do czterdziestki. Ma skłonność do natręctw, niebanalnych porównań i przekraczania granic, a jej życie prywatne nie układa się najlepiej.

Gdy w kamienicy na poznańskim Łazarzu dochodzi do morderstwa, Rucka rozpoczyna nieoficjalne śledztwo w nadziei, że praca pomoże jej zapomnieć o osobistej tragedii. Szybko orientuje się, że sprawa nie będzie łatwa. Na miejscu zbrodni obok okaleczonych zwłok starszej kobiety zostawiono mnóstwo tajemniczych trójkątów. Nieliczne ślady prowadzą dziennikarkę do zamkniętej społeczności katowickiego Nikiszowca, gdzie nic nie jest tym, czym się wydaje. Zwłaszcza gdy wkrótce pojawia się kolejna ofiara, a na jaw wychodzą sekrety sprzed lat…

Książka otwiera serię "Złe miasta", w której areną zbrodni i siedliskiem wszelkiego zła stają się polskie metropolie. (mat. wyd.)