Okładka Kronik Zbrodni, Lucky Duck Games.

Już 29 kwietnia premierę będzie miała gra planszowa „Kroniki zbrodni: 1900” wydana przez Lucky Duck Games. Przenieś się do Paryża 1900 roku, zostań detektywem i rozwiąż zagadkę kryminalną! Polecamy tę grę dla całej rodziny!

Jedyna w swoim rodzaju, kooperacyjna gra detektywistyczna.

Nie musisz czytać zasad, po prostu rozpocznij śledztwo!

Przenieś się na miejsce zbrodni – jakbyś naprawdę tam był.

Nazywasz się Victor Lavel i jesteś młodym, ambitnym reporterem. Jest rok 1900. Już wkrótce o tych czasach będzie się mówić „La Belle Époque” – Paryż, stolica Francji, tętni życiem. Tyle tu się dzieje! Jednak ciebie znacznie bardziej interesują morderstwa, porwania i spektakularne kradzieże. Twój stryj jest komisarzem policji, więc jako jedna z pierwszych osób dowiadujesz się o nowych zdarzeniach. Czy potrafisz wykorzystać swoje zdolności i wykryć sprawcę zbrodni?

Kroniki Zbrodni: to seria kooperacyjnych gier detektywistycznych. Zastosowana technologia Scan & Play pozwala połączyć zalety gry planszowej i elektronicznej. Przesłuchuj świadków i podejrzanych, gromadź dowody rzeczowe i zatrzymaj mordercę, zanim będzie za późno!

Kroniki Zbrodni: 1900 to niezależna gra z serii Kroniki Zbrodni. Wprowadza do znanej mechaniki nowy element – zagadki w stylu „escape room”. W miarę postępu śledztwa gracze będą znajdować tajne szyfry, zdjęcia, dokumenty czy mapy przedstawione na powiększonych kartach. Połączenie informacji z kart i przesłuchań świadków pozwoli na rozwiązanie zagadek, na przykład otworzenie ukrytego sejfu.

Kroniki Zbrodni

Ważne! Niezbędnym elementem gry jest bezpłatna aplikacja, którą można pobrać ze sklepu Apple App Store lub Google Play. Po zainstalowaniu aplikacji nie trzeba utrzymywać połączenia z internetem w trakcie gry.

Autorami scenariusza gry są: Tomasz Konatkowski (autor serii kryminałów o Adamie Nowaku) i Wojciech Grajkowski.

Projekt gry: David Cicurel, Wojciech Grajkowski.

Ilustracje: Karolina Jędrzejak, Aleksandra Wojtas, Matijos Gebreselassie, Mateusz Komada, Katarzyna Kosobucka.

Cechy gry:

  • wiek: 12+

  • liczba graczy: 1–4

  • czas gry: 60-90 minut

Uwaga! Produkt nieodpowiedni dla dzieci poniżej 3 roku życia.