Zdjęcie okładki powieści Dariusza Grochala Trzecia strona medalu

12. sierpnia do księgarń trafi powieść Dariusza Grochala "Trzecia strona medalu". To historia dziennikarza śledczego tropiącego tajne stowarzyszenie z czasów komunistycznej Polski. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa LIRA pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Zachęcamy do lektury!

Olaf Limba otrzymuje za swoją książkę Nagrodę Nobla. To książka będąca zapisem dziennikarskiego śledztwa, w której autor ujawnia wiele tajemnic i zbrodni z poprzedniego systemu. Po sukcesie zgłasza się do niego tajemniczy milioner Bernard, człowiek z przeszłością w komunistycznych Służbach Bezpieczeństwa, obecnie zajmujący się biznesem oraz prowadzeniem badań nad zjawiskami paranormalnymi. Namawia Olafa do współpracy...

To spotkanie uruchamia całą lawinę zdarzeń, która wciąga bohatera w niebezpieczną grę. Po seansie u hipnotyzera Wady i spotkaniu się z badaczem zjawisk paranormalnych Olaf próbuje pojąć znaczenie zdjęć znajdujących się w przekazywanych mu kopertach. Dokąd zaprowadzi go to śledztwo? Co dzieje się naprawdę, a co jest tylko mistyfikacją? (mat. wyd.)

Dariusz Grochal – rocznik 1983, urodzony w Nowej Hucie. Fotograf, reporter. Pasjonuje się historią, polityką, fotografią i literaturą. Kocha zwierzęta i uwielbia spędzać czas na łonie natury. Jako dziennikarz debiutował na łamach portalu Futbol Małopolska. Czytelnikom dał się poznać jako wnikliwy reporter w zabawny sposób opisujący piłkarską rzeczywistość niższych klas rozgrywkowych.(mat. wyd.)