Baner Sherlockonu 2018

Sherlockon 2018, jedyny polski konwent fanów Sherlocka Holmesa, nadchodzi! Weekend 30 czerwca – 1 lipca 2018. Warszawa, Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, ul. Kajakowa 12b.

Sherlockon Polska, największe polskie święto fanów Sherlocka Holmesa i Doktora Watsona, powraca! Tym razem organizatorki zapraszają fanów detektywa do wspólnego przywitania lata.

„Gdy rok temu organizowałyśmy konwent, nie spodziewałyśmy się, że przyjedzie na niego tak wiele osób z całej Polski. Łącznie odwiedziło nas około 700 osób. W tym roku postawiłyśmy na piękne przestronne wnętrza Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów – mówi Katarzyna Kowalska, współorganizatorka konwentu. - Sala widowiskowa będzie miejscem pokazów, koncertów i konkursów, a w przeszklonych salach odbędą się prelekcje, panele dyskusyjne i warsztaty w ramach premierowej „Strefy Warsztatowej”.”

Tegoroczny konwent potrwa dwa dni i zapewni ogrom atrakcji fanom w każdym wieku. Odbędą się m.in.: 

- prelekcje i panele dyskusyjne

- pokaz technik kryminalistycznych i zbierania śladów z miejsca zbrodni przygotowany przez kryminologów ze Szkoły Policyjnej w Pile

- Strefa Warsztatowa: warsztaty o rysowaniu, z mowy ciała, z przygotowywania materiału filmowego, warsztat językowy z wymowy brytyjskiej

- wykład-warsztat z pszczelarstwa miejskiego i budowania uli (słynny detektyw na emeryturze zajmował się hodowlą pszczół)

- konkurs cosplay

- występ trio skrzypcowego Golden Violins (nowy program, tematy z serialu BBC "Sherlock")

- pokaz sztuki walki bartitsu (klub walki L’ExtremeEst)

- konkursy i gry dla uczestników: sherlockowe bingo, kalambury

- gra terenowa ”Niedokończona sprawa Sherlocka Holmesa” 

Na fanów czekać będzie także popiersie Sherlocka Holmesa wykonane w całości z prawdziwej mlecznej czekolady. W ramach współpracy fandomowej uczestnicy będą mogli także wejść do repliki Tardis z serialu „Doctor Who” i zrobić sobie przy niej zdjęcie w towarzystwie kartonowych postaci naturalnej wielkości Sherlocka Holmesa i Johna Watsona z serialu BBC.

Akredytacje w cenie 20 zł (jednodniowe) i 30 zł (weekendowe) można kupić przez internet: https://czendo.wixsite.com/sherlockon/bilety