Katarzyna Puzyńska, autorka kryminalnej sagi o Lipowie, była gościem Czwartku z Kryminałem organizowanego przez Kawiarenkę Kryminalną wraz z Miejska Biblioteką Publiczną w Legionowie. Pisarka na spotkaniu w kawiarni Coffeetown opowiedziała nam między innymi o swojej najnowszej powieści pt. Łaskun, która ukaże się już 7 czerwca nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Piętro kawiarni Coffeetown w Legionowie znów zapełniło się fanami kryminałów. Tym razem czytelnicy przybyli na spotkanie z Katarzyną Puzyńską, autorką sagi o Lipowie, na którą złożyło się już pięć tomów (a szósty jest w drodze).

11

Pisarka opowiedziała nam o tym, jak powstają jej książki. Swojej działalności literackiej nie zamierzała nazywać pracą, ponieważ, jak stwierdziła, kiedy kocha się, to co się robi, to staje się to przyjemnością, a nie obowiązkiem.

2

3

Choć Wikipedia podaje, że w Polsce istnieje trzynaście wsi o nazwie Lipowo, to wykreowane przez Puzyńską, jest fikcyjne. Jednak mieszkańcy Legionowa dowiedzieli się od autorki, gdzie można szukać pierwowzoru książkowej miejscowości.

56

Było też o koniach, psach i kotach chowających się w szafie. O bieganiu, porównaniach do Agathy Christie i Camilli Läckberg. Kasia Puzyńska opowiedziała nam o początkach swojej pisarskiej kariery. Zdradziła też, że pierwszą swoją powieść pisała w tajemnicy przed wszystkimi.

1

7

4

Autorka wyjawiła nam również co nieco o najnowszym tomie cyklu o Lipowie, który będzie nosił tytuł Łaskun i będzie najgrubszą z dotychczasowych powieści Puzyńskiej (blisko 840 stron!).

1213

8

Jak to zwykle bywa na naszych spotkaniach, przygotowaliśmy dla czytelników liczne konkursy, w których były do wygrania książki autorki, jak i kryminały-niespodzianki.

9

10

Dziękujemy za wspaniałe spotkanie i zapraszamy na kolejne Czwartki z Kryminałem w Legionowie.