Zdjęcie książki Oko boga -intro.

Już dziś premiera powieści Barry'ego Eislera pod tytułem Oko Boga! Ten trzymający w napięciu thriller właśnie ukazał się nakładem Wydawnictwa Bellona pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Zachęcamy do lektury!

Agent operacyjny CIA ujawnia tajemnice wywiadu.

Oko Boga to najnowszy thriller Barry'ego Eislera, według "New York Timesa" najlepiej sprzedającego się autora książek sensacyjnych, a przez "Deadly Pleasures" porównywanego do Lee Childa i Harlana Cobena. Eisler przenosi czytelnika w świat zagmatwanej politycznej gry, w której toczy się walka o życie pracowniczki agencji rządowej NSA i jej syna oraz o wolność milionów ludzi poddanych nielegalnej inwigilacji.

Dyrektor NSA (National Security Agency) Theodor Anders ma prosty cel: kontrolować każdą rozmowę telefoniczną, każdy e-mail i każde hasło wpisywane do Internetu. Jego zdaniem tylko całkowita inwigilacja zapewni Ameryce bezpieczeństwo. Evelyn Gallagher nie dba o to. Zależy jej na tym, by spokojnie pracować przy programie NSA i zadbać o przyszłość oraz prywatną szkołę dla jej głuchego synka Dasha. Jednak pewnego dnia Evelyn odkrywa, że NSA posiada tajny program o nazwie OKO BOGA, który łączy się z tajemniczymi zgonami popularnych dziennikarzy. Ta wiedza umieszcza ją na celowniku. (mat. wyd.)

Barry Eisler przez trzy lata pracował w CIA, a następnie jako prawnik zajmujący się nowymi technologiami, w Dolinie Krzemowej i Japonii. W międzyczasie zdobył czarny pas w judo. Bestsellerowe thrillery Eislera otrzymały The Barry Award i The Gumshoe Award dla najlepszego thrillera roku, pojawiały się na niezliczonych listach bestsellerów i zostały przetłumaczone na blisko dwadzieścia języków. Na kanwie pierwszej książki z serii o Johnie Rainie, Rain Fall, powstał film z Garym Oldmanem. Eisler mieszka w San Francisco Bay Area i Tokio.