Już dziś premiera najnowszej powieści Mariusza Czubaja pod tytułem R.I.P. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. R.I.P. to kolejna, po Martwym popołudniu, część przygód Marcina Hłasko.

Mariusz Czubaj, R.I.P.

POŁĄCZENIE CZARNEGO KRYMINAŁU Z WESTERNEM

Tyle że tu nie ma walki dobra ze złem. Jest walka zła ze złem.

A więc czarny western.

rip

„– Nie uważasz, że w czasach opanowanych przez pośredników zemsta jest czymś, co nas uczłowiecza? Jeden na jednego. Nie sądzisz, Hłasko?”.

Marcin Hłasko, były policjant, specjalista od spraw bezpieczeństwa i odnajdywania zaginionych, chyba nie miał dotąd powodów, żeby zastanawiać się nad tą kwestią. Ale wyjazd na Mazury może to zmienić. I nie chodzi o zlecenie, w związku z którym się tam udaje – odnalezienie zaginionej przed rokiem dziewczyny. Raczej o sprawę, z powodu której to zlecenie przyjął: zaginięcie własnego ojca przed dwudziestu sześciu laty. (mat. wyd.)

„Czubaj wynosi polski czarny kryminał na nowy poziom ”. Peter May, autor Czarnego domu

Mariusz Czubaj - literaturoznawca, antropolog kulturowy, autor powieści kryminalnych. Twórca cyklów powieściowych z Rudolfem Heinzem (21:37, Kołysanka dla mordercy, Zanim znowu Zabiję, Piąty Beatles) oraz z Marcinem Hłasko (Martwe popołudnie, R.I.P.). Wraz z Markiem Krajewskim napisał Aleję samobójców i Róże cmentarne. Autor m.in. Krwawej setki.100 najważniejszych powieści kryminalnych (wraz z Wojciechem J. Bursztą) czy Etnologa w Mieście Grzechu. Powieści kryminalnej jako świadectwa antropologicznego. Zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru.