Już dziś premiera najnowszej powieści Tess Gerritsen! Igrając z ogniem ukazało się nakładem Wydawnictwa Albatros A. Kuryłowicz pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Polecamy tę znakomitą lekturę i zapraszamy na spotkanie z autorką, która 4 czerwca będzie gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu.

Tess Gerritsen, Igrając z ogniem

Autorka bestsellerowej serii RIZZOLI & ISLES tym razem napisała thriller osnuty wokół utworu muzycznego skomponowanego w Wenecji u progu drugiej wojny światowej.

Tess

Julia Ansdell, skrzypaczka, matka trzyletniej Lilly, podczas pobytu w Wenecji wchodzi w posiadanie partytury z zapisem nutowym utworu Incendio skomponowanego przez nieznanego muzyka Lorenzo Todesco. Gdy Julia próbuje zagrać utwór, jej córka wpada w szał, zabija kota i próbuje skrzywdzić matkę. Jaki jest związek pomiędzy dziwnym zachowaniem dziewczynki a nieznanym utworem muzycznym? Tropy wiodą do Wenecji lat 40. XX wieku i związku dwojga młodych muzyków, który nie miał szans na powodzenie we Włoszech Benito Mussoliniego. (mat. wyd.)