Zdjęcie okładki książki Ryszarda ĆwirlejaSzybki szmal

Już 21. października premiera „Szybkiego szmalu”, czyli kolejnej odsłony przygód podkomisarz Anety Nowak. Powieść o młodej i ambitnej funkcjonariuszce policji, która doskonale radzi sobie w świecie zdominowanym przez mężczyzn, ukaże się nakładem Wydawnictwa MUZA pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Zachęcamy do lektury!

Wronki, 1984 rok. Pewnej grudniowej nocy w miejscowym domu dziecka wybucha pożar, w którym ginie ośmioro dzieci i dyrektor sierocińca. Śledztwo w sprawie ustalenia przyczyn tragedii zostaje powierzone lokalnej milicji. Sprawująca nadzór nad dochodzeniem Komenda Wojewódzka z Poznania na miejsce zdarzenia wysyła dwóch najlepszych funkcjonariuszy: porucznika Mirosława Brodziaka oraz chorążego Teofila Olkiewicza. Błyskawicznie przeprowadzone śledztwo wykazuje, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

r cwirlej szybki szmal

Szamotuły, 2019 rok. Po ukończeniu studiów w Szczytnie podkomisarz Aneta Nowak wraca na stare śmieci do komendy policji w Szamotułach. Od razu zostaje przydzielona do zespołu dochodzeniowo-śledczego pracującego nad rozwiązaniem zagadki śmierci starszego mężczyzny, którego znaleziono powieszonego we własnym mieszkaniu. I chociaż pobieżne oględziny miejsca zdarzenia zdają się wskazywać, że to było samobójstwo, to ekspertyzy policyjnych techników nie wykluczają udziału osób trzecich. (mat. wyd.)