Zdjęcie okładki Małgorzaty Kursy Wszystko przez krasnala

8. lipca premiera komedii kryminalnej "Wszystko przez krasnala" Małgorzaty J. Kursy. To kolejna część przygód detektywistycznego duetu Malwiny i Elizy. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa LIRA pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Zachęcamy do lektury.

Malwina i Eliza, dwie przyjaciółki z Kraśnika, postanawiają wyjechać i odpocząć z dala od domu. Zbieg okoliczności sprawia, że trafiają do małej wioski w okolicach Giżycka, a spotkanie z ogrodowym krasnalem zmusza je do zmiany kwatery.
Pensjonat „Olszynka” wydaje się idealnym miejscem na świąteczny wypoczynek – dysponuje rozległym terenem rekreacyjnym, urokliwą rzeczką w pobliżu, dostępem do jeziora i… zaskakującym wysypem nieboszczek. Nie można zatem się dziwić, że zachwycone rozrywką kraśniczanki z zapałem przystępują do śledztwa.
Jakie tajemnice ukrywają goście pensjonatu? Co zwiastuje niewinny zapach bergamotki? Czy Malwinie i Elizie uda się rozwiązać zagadkę kolejnych zgonów? (mat. wyd.)

Małgorzata J. Kursa – Kraśniczanka, matka, żona, czytelniczka i autorka; wieczna optymistka i antytalent techniczny na niespotykaną skalę; potulny ludzki podnóżek kocura o imieniu Duszek, wybitnego specjalisty od resocjalizacji osobników dwunożnych; wzrostu mizernego, który to feler rekompensuje nadmiar wyobraźni. Od 2012 roku redaktorka literackiego portalu Książka zamiast Kwiatka i autorka kilkunastu humorystycznych powieści. Nakładem Liry ukazała się dotychczas „Malwina i Eliza na tropie. Szczęśliwa nieboszczka” (mat. wyd.)