Okładka Siostry śmierci Daniela Petra.

Już 28 maja premiera długo wyczekiwanego kolejnego tomu z serii Czeskie Krymi Wydawnictwa Afera. „Siostra śmierć” Daniela Petra zostanie opublikowana pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Zachęcamy do lektury!

Václav Rákos, śledczy z Ustí nad Labem zostaje wezwany do szpitala w Rumburku. Pacjentka, która zmarła z powodu zatrucia alkoholem metylowym, prawdopodobnie została zamordowana. Rakos wierzy, w związek między jej śmiercią a starszą sprawą pielęgniarki oskarżonej o otrucie sześciu pacjentów. Niedługo potem ginie pracownik parku narodowego z pobliskiej Doubicy. Wszystkie dowody wskazują na Miloša Bieleja, zbrodniarza wojennego byłej Jugosławii. Problem w tym, że facet nie żyje od dziesięciu lat.

Kolejna wciągająca po uszy historia w serii Czeskie Krymi – tym razem inspirowana autentycznymi wydarzeniami. Autor, Daniel Petr, pisze nie tylko kryminały, jego proza „Straka na šibenici” była nominowana do najważniejszej czeskiej nagrody literackiej, Magnesia Litera 2016 w kategorii Odkrycie Roku. (mat. wyd.)