Okładka nawet zdziczałe psy Iana Rankina.

W najbliższą środę, 19 lipca, premierę będzie miała powieść Iana Rankina pod tytułem „Nawet zdziczałe psy”. To już dwudziesty tom przygód edynburskiego policjanta, inspektora Johna Rebusa. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Albatros pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Nie możecie przegapić tej lektury!

Nowa powieść dwukrotnego zdobywcy Nagrody Dagger, przyznawanej przez amerykańskie stowarzyszenie autorów powieści kryminalnych.

John Rebus nie jest stworzony do bycia emerytem. Kiedy więc Siobhan Clarke prosi go o pomoc w rozwiązaniu sprawy zagadkowego morderstwa starszego prawnika, nie waha się ani chwili. Zdaniem policji David Minton padł ofiarą włamywaczy. Inspektor Clarke ma jednak co do tej hipotezy duże wątpliwości. Fakt, że z domu prawnika nie zniknął żaden wartościowy przedmiot, a także znaleziony przy ciele Mintona list z pogróżkami, zdają się jednoznacznie wskazywać, że mężczyzna nie zginął przez przypadek. Tymczasem w innej części Edynburga znaleziona zostaje kolejna ofiara, a okoliczności śmierci wskazują na tego samego sprawcę. Clarke i Rebus muszą połączyć rozrzucone tropy, by rozwiązać zagadkę. W śledztwie pomaga im Malcolm Fox. (mat. wyd.)