O świcie wzięłam psa i poszłam... to czwarta część przygód Jacksona Brodiego autorstwa Kate Atkinson, która ukaże się już 13 stycznia pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej nakładem wydawnictwa Czarna Owca. To kontynuacja znakomitych literackich kryminałów: Zagadki przeszłości, Przysługa i Kiedy nadejdą dobre wieści? Sięgnijcie po nie koniecznie!

Detektyw Jackson Brodie powraca!

"O świcie wzięłam psa i poszłam...", Kate Atkinson

Kolejna, po Zagadkach przeszłości, Przysłudze i Kiedy nadejdą dobre wieści? , powieść autorki bestsellerowej serii o przygodach prywatnego detektywa Jacksona Brodiego.

Kate Atkinson przenosi nas do Leeds lat 70., gdzie poznajemy posterunkową Tracy Waterhouse i jej partnera. Są to czasy, gdy na jaw wychodzą pierwsze z serii morderstw Rozpruwacza z Yorkshire.

Trzydzieści pięć lat później Jackson Brodie szuka biologicznych rodziców swojej nowej klientki. Przypadkiem trafia na teczkę z nazwiskiem Tracy Waterhouse i jej numerem telefonu. Losy Jacksona i emerytowanej policjantki splatają się, a bohaterowie odkrywają, że przeszłość nigdy nie przechodzi do historii.

atkinson-tim-duncan

Kate Atkinson jest mistrzynią łączenia błyskotliwego poczucia humoru z mroczną, misternie skonstruowaną fabułą. A wszystko to opowiedziane jest ciętym, dowcipnym i niezwykle barwnym językiem.

Atkinson1Atkinson

przysluga

Kate Atkinson, laureatka Nagrody Whitebread (obecnie Costa Book Award) w kategorii Książka Roku, przyznanej za jej debiutancką powieść Za obrazami w muzeum, ceniona przez krytykę i czytelników na całym świecie. Bohaterem jej czterech bestsellerowych powieści jest prywatny detektyw Jackson Brodie. (mat.wyd.)